Erdelio terjeras

Erdelio terjeras

Tai terjerų karaliai – stambiausi terjerų grupės šunys: suaugusio šuns ūgis ties ketera, priklausomai nuo sudėjimo, siekia 58–61 cm (kalių – nuo 56 iki 59 cm), o svoris – nuo 25 iki 28 kg (kalių – nuo 21 iki 23 kg). Gana kresnas raumeningas kūnas apaugęs šiurkščiu kailiu, kurio spalva juoda / žilstelėjusi (nugaroje) ir ruda.

Erdelio terjeras
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Erdelio terjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Erdelio terjeras
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Erdelio terjerai yra dabar išnykusios juodai rudų terjerų veislės palikuonys. Juos XIX a. Jorkšyre, Eiro, Vorfo ir Kalderio upių slėniuose, išvedė ūdrų medžiotojai, kuriems reikėjo terjero, galinčio gaudyti ūdras ir plėšrūnus, taip pat sargauti. Stambūs darbinių terjerų veislės šunys buvo kryžminami su ūdriniais šunimis siekiant išveisti pakankamai didelius šunis, galinčius įveikti suaugusius barsukus ir ūdras. Vėlesnis kryžminimas su airių terjerais ir galbūt valų terjerais lėmė galutinį šių šunų dydį ir tipą.

Charakteris

Kaip ir dauguma terjerų, Erdelio terjerai yra pasitikintys savimi, drąsūs ir mėgstantys bendrauti. Tai draugiški ir energingi šunys, kurie greitai mokosi ir yra imlūs dresūrai, pavyzdžiui, atlikdami šunų sporto, vikrumo rungtis ar tiesiog vykdydami klusnumo komandas namuose arba mokykloje.

Sveikata

Bendrai Erdelio terjerai yra ištverminga veislė. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Erdelio terjerai yra aktyvūs šunys, todėl jiems reikia vidutiniškai mankštintis (1–2 val. per dieną), kad netektų nuobodžiauti, būtų liekni ir sveiki. Erdelio terjerams patinka pasivaikščiojimai ir žaidimai, taip pat jie neretai mėgsta plaukioti.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis. Erdelio terjerai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dvigubas ir vandeniui atsparus Erdelio terjerų kailis sudarytas iš šiurkštaus, standaus viršutinio plauko ir trumpesnio, minkštesnio poplaukio. Šunis reikia kasdien šukuoti, o pradėjus šertis (dukart per metus) kailis nupešamas.