Sniego letenėlės

Sniego letenėlės

Sniego letenėlės yra vidutinio dydžio katės, jose dera tvirtų ir stambių Amerikos trumpaplaukių bei lanksčių ir dailių Siamo kačių bruožai. Galva yra apvalaino trikampio formos, akys didelės ir įkypos, o ausys toli viena nuo kitos, didelės ir smailios. Kūnas ilgas ir sportiškas. Kailis trumpas ir blizgus, o snukio kaukė, ausys, kojos ir uodega yra daug tamsesnės už kūną. Sniego letenėlės būna melsvos, ruonio rudumo, šviesiai violetinės ir šokolado spalvų. Balti plotai dengia mažiau kaip trečdalį katės kūno. Visų sniego letenėlių akys būna gilios žydros spalvos.

Sniego letenėlės
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Sniego letenėlės
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Sniego letenėlės
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Pavadinimas Sniego letenėlės atsirado dėl būdingų baltų šios veislės kačių letenėlių. Sniego letenėlės yra amerikietiška veislė, išvesta praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje sukryžminus Siamo kates ir Amerikos trumpaplaukes. Sniego letenėlių katės turi žymes, kaip Siamo katės, taip pat baltas letenėles ir baltas dėmes. Sniego letenėlės gimsta visiškai baltos, o spalvos ir žymės pradeda rastis tik praėjus kelioms savaitėms. Kiekvieno kačiuko žymės skirtingos. Ši veislė Amerikoje populiarėja, bet kitur tebėra reta.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Sniego letenėlės yra protingos katės, mėgsta būti su žmonėmis. Jos balsingos, bet ne tokios triukšmingos, kaip Siamo katės, ir „šneka“ švelniu melodingu balsu. Joms reikia draugijos, taigi, jei visą dieną nebūnate namie, verta įsigyti du vados kačiukus. Jos žaismingos ir išmoksta atnešti žaislus – joms būtinai reikalingi žaisliukai ir žaidimai, kad nenuobodžiautų. Sniego letenėlėms taip pat labai patinka vanduo, ypač tekantis, kai kada jos plaukioja. Jos labai aktyvios ir labai mėgsta ropštis aukštyn ir aukštai tupėti.

Sveikata

Nėra nustatytų bendrų paveldimų šios veislės ligų, tačiau už JAV ribų ji nėra paplitusi. Kaip ir visas kates, sniego letenėlių kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Sniego letenėlių kailio nereikia specialiai puoselėti, bet joms patinka dėmesys, kurį gauna šukuojamos.