Selkirko reksas

Selkirko reksas

Šios katės būna nuo vidutinio iki didelio dydžio, kaulai sunkūs, todėl katė neįprastai sunki ir atrodo galinga. Jos yra kresno kūno sudėjimo, trumpu snukučiu ir apskrita galva. Selkirko reksai gali būti ilgauodegiai arba trumpauodegiai. Selkirko reksų plaukai būna visų trijų tipų – apsauginiai, dengiamieji bei apatiniai, ir visi jie banguoti, kailis būna minkštas liesti. Kailio garbanotumas priklauso nuo amžiaus, lyties, klimato ir metų laiko. Ilgaplaukių Selkirko reksų uodegos garbanotos ir yra papurusios, garbanos nepriglunda prie uodegos. Apykaklės plaukai ilgesni ir rėmina snukutį. Selkirko reksų kailiai būna įvairiausių spalvų ir raštų.

Selkirko reksas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
Selkirko reksas
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Selkirko reksas
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Selkirko reksai pavadinti pagal Selkirko kalnus Vajominge, kur pirmasis kačiukas gimė vadoje, atvestoje 1987 m. gyvūnų prieglaudoje. Šio kačiuko kailis buvo neįprastai garbanotas. Vykdant eksperimentinę veisimo programą su šia kate ir jos atžalomis paaiškėjo, kad garbanoto kailio mutacija yra dominuojantis bruožas – pusė visų kačiukų buvo garbanoti. Kitose reksų veislėse šis bruožas yra recesyvinis. Selkirko reksai labai populiarūs JAV ir Kanadoje, čia dėl neįprasto storo ir garbanoto kailio jie praminti „katėmis avytėmis“.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Selkirko reksai budrūs ir aktyvūs, malonaus būdo ir mieli. Šios veislės katės neįsitempusios, jos mielai tupi šeimininkui ant kelių ir mėgsta būti glaustomos. Jos taip pat džiaugsmingai žaidžia žaidimus ir yra puikūs šeimos augintiniai.

Sveikata

Selkirko reksai gyvena keliolika metų. Kai kurie Selkirko reksai plinka. Selkirko reksai turi persų kačių kraujo, todėl, registruoti Kačių mėgėjų valdančiojoje taryboje (angl. GCCF) Jungtinėje Karalystėje, tiriami dėl policistinės inkstų ligos, kuria serga daugelis persų veislės kačių. Kaip ir visas kates, Selkirko reksų veislės augintines reikia skiepyti, gydyti nuo parazitų ir reguliariai tikrinti sveikatą pas veterinarą, kad būtų sveikos.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Ilgaplaukių Selkirko reksų kailiu reikia kasdien rūpintis ir švelniai iššukuoti visus gumulus bei susiraizgiusius plaukus. Tai lengva padaryti retomis šukomis. Trumpaplaukių šios veislės kačių kailį reikia prižiūrėti mažiau. Jei abiejų tipų kailis daug šukuojamas, garbanos susiploja.

Kiti vardai

Katė avytė