Mančkino katė

Mančkino katė

Mančkinai yra vidutinio dydžio katės labai trumpomis kojomis ir ilgu stuburu. Šios katės vaikšto panašiai kaip šeškai, tad nėra tokios grakščios, kaip ilgakojės katės. Mančkinų kūnas stambus, krūtinė apvali. Šios veislės kačių kailis būna ilgas arba trumpas. Abiejų tipų kačių kailiai prašmatnūs, pritaikyti visiems orams, žvilga kaip šilkas. Ilgaplaukiai mančkinai pasižymi puriomis uodegomis. Šios katės būna įvairių spalvų ir raštų, o jų riešuto formos akys taip pat gali būti bet kokios spalvos.

Mančkino katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
Mančkino katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Mančkino katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Pasirodžiusi ši taksų atitikmeniu laikoma kačių veislė sukėlė ginčų kačių pasaulyje. Mančkinų mutacija buvo atrasta Amerikoje 1983 m., ir ši veislė gavo žmogeliukų (mančkinų) iš „Ozo šalies burtininko“ vardą. Apie tokias trumpakojes kates, kaip šios, buvo žinoma Anglijoje praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje ir Rusijoje šeštajame dešimtmetyje, tačiau šios veislės nebuvo išsaugotos. Jungtinės Karalystės kačių mėgėjų asociacija šios veislės nepripažįsta.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Mančkinai meilūs ir mėgsta bendrauti. Subrendę jie išlieka smalsūs ir žaismingi. Mančkinai draugingi, jiems patinka draugija. Juos galima išmokyti atnešti daiktus ir vykdyti balsu duodamas komandas. Mančkinai gali užšokti ant stalviršių, tačiau daugelis verčiau ieško protingesnio ir lengvesnio būdo užsiropšti. Nors kojytės trumpos, jie laksto greitai.

Sveikata

Šios veislės trumpakojiškumas yra deformacija, susijusi su kaulų ir stuburo problemomis, todėl šią veislę nori pripažinti ne visos kačių asociacijos. Žinoma, kad panašaus sudėjimo šunų veislėms būdingas artritas, todėl baiminamasi, kad kai kurios problemos vargins ir šiuos mančkinus. Kaip ir visas kates, mančkinų veislės augintines reikia skiepyti, saugoti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Mančkinai ne tokie lankstūs, kaip kitos katės, ir negali taip gerai susitvarkyti, todėl jiems reikia šiek tiek padėti. Ypač svarbu pasirūpinti ilgakailiais mančkinais.