Kymro katė

Kymro katė

Kymro katės yra tvirto sudėjimo ir kresnos, panašaus kūno tipo kaip britų trumpaplaukės katės, jų akys didelės, o ausys plačios. Ryškiausias šios veislės bruožas tas, kad jos beuodegės. Užpakalinės kojos ilgesnės už priekines. Kymro kačių kailis storas, jis minkštai apgaubia kūną ir dar labiau sustiprina apvalumo įspūdį. Dėl stuburo deformacijos, panašios į spina bifida ir atsirandančios dėl to, kad nėra uodegos, kai kurios Kymro katės šokčioja kaip triušiai. Kymro katės būna visų spalvų ir raštų, išskyrus Siamo katėms būdingas žymes.

Kymro katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien šukuojama
Kymro katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Kymro katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Kymro katės yra pusiau ilgaplaukė Meno kačių atmaina. Nors veislės pavadinimas kilęs iš keltiškojo Velso (Cymru) pavadinimo, šios katės yra kilusios iš Meno salos. Beuodegės katės įprastos Meno salos gyventojos – dėl įvaisos tarp salos kačių išplito natūraliai atsiradusi beuodegių geno mutacija. Kalbant apie Meno kates, Kymro kačiukai gali būti su striukomis įvairaus ilgio uodegomis (skirstomos į galiukus, strampus ir ilgas uodegas) arba visai be uodegų (beuodegės). Praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje Kanadoje vykdant veisimo programas Kymro katės išpopuliarėjo JAV, tačiau čia auginamos tik visiškai beuodegės katės.

Kilmės šalis

Meno sala (JK) / Kanada

Charakteris

Kymro katės labai tylios, žaismingos ir protingos. Jos kartais drovisi nepažįstamų ir elgiasi santūriai, paprastai labai artimą ryšį užmezga su vienu asmeniu. Regis, net ir suaugusios, šios veislės katės elgiasi kaip kačiukai.

Sveikata

Beuodegiškumas yra didelis genetinis trūkumas, taigi dėl „iškreipto“ Kymro kačių stuburo jau ankstyvame amžiuje gali kilti sveikatos problemų, taip pat prasidėti artritas. Kai kurių kačių išeinamosios angos kanalas gali būti siauresnis, todėl gali kietėti viduriai. Kaip ir visas kates, Kymro veislės augintines reikia skiepyti, saugoti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Priežiūra

Tankų Kymro kačių kailį reikia kasdien šukuoti, kad jis nesusiveltų ir būtų puikios būklės.

Papildoma informacija

Beuodegiškumas yra panaši į spina bifida būklė, todėl, jei suporuojamos netinkamos katės, veisiami kačiukai gali gimti su deformacijomis arba nugaišti. Jei ketinate savo Kymro katę naudoti veisimui, pasitarkite su veterinaru, kad kačiukams netektų kankintis ir jie neturėtų įgimtų deformacijų.