Bombėjaus katė

Bombėjaus katė

Bombėjaus katė yra vidutinio sudėjimo, žvilgančiu juodu, kaip smala, ir spindinčiu, tarsi lakas, kailiu. Jos galvos viršugalvis yra švelniai gaubtas, ausys apvaliais galiukais, o snukutis platus ir bukas. Nuostabios, didelės ir išraiškingos vario arba aukso spalvos akys įsodintos tolokai viena nuo kitos. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara stipri ir tiesi. Nosies odelė ir akių pakraščiai – juodi, o letenėlių padeliai būna juodi arba tamsiai rudi.

Bombėjaus katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Bombėjaus katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Bombėjaus katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Bombėjaus katės yra viena iš Azijos kačių rūšių, sukurta veislininkų, norėjusių išveisti tokio tipo Burmos kates, kurių spalvos nepripažįstamos tinkamomis Burmos veislei. Jungtinėje Karalystėje Bombėjaus katės yra juoda Azijos kačių veislė.

Kilmės šalis

Britanija ir JAV

Charakteris

Azijos grupei priklausančios katės yra nepaprastai draugiškos ir prieraišios. Bombėjaus katės turi ypatingą balsą, dažniausiai būna labai balsingos. Jos nėra įprastos kniauklės, veikiau giesmininkės. Bombėjaus katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis – jos būna puikios draugės. Azijos katės labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Azijos katės dažniausiai geriau nei dauguma kačių sutaria su šunimis.

Sveikata

Bombėjaus katės ilgaamžės, gali gyventi net keliolika metų. Konkrečiai su šia veisle nėra siejama kokių nors žinomų ligų, Jungtinėje Karalystėje šių kačių nėra daug.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo Bombėjaus kačių kailio nereikia ypač daug šukuoti, bet šioms katėms patinka dėmesys, gaunamas puoselėjant kailį. Kaip ir dauguma trumpaplaukių veislių atstovių, šios katės pačios labai gerai prižiūri savo kailį. Kaip ir visas kates, Bombėjaus veislės augintines reikia skiepyti nuo ligų, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.