Birmos katė

Birmos katė

Birmos katės yra pusilgio plauko, tamsesnėmis žymėmis, snukučiu, ausimis bei uodega ir šviesaus atspalvio kailiu kitose vietose. Tai stambesnė kresna trumpakojė katė. Birmos kačių akys žydros, o keturios letenėlės – baltutėlės. Priekinės „pirštinėlės“ dengia tik letenėles, bet užpakalinių kojų „kojinytės“ ilgesnės. Galva plati ir apskrita, ausys vidutinio didumo. Birmos katės būna įvairiausių spalvų.

Birmos katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
Birmos katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Birmos katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Nors nėra tikslių Birmos kačių kilmės duomenų, pasak vienos legendos, Birmos katės kilo iš Birmos, kur jas augino šventyklos šventikai. 1919 m. į Prancūziją išsivežus vieną porą veislė įsitvirtino Vakarų pasaulyje. Tačiau per Antrąjį pasaulinį karą Birmos katės beveik išnyko, tad, norint atkurti šią veislę, jos buvo daug mišrinamos su ilgaplaukių kačių veislėmis (daugiausia persiškomis), taip pat su Siamo kačių linijomis. Praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje jau buvo vedamos grynos Birmos kačių vados. Atkurta veislė 1965 m. buvo pripažinta Didžiojoje Britanijoje.

Kilmės šalis

Birma / Prancūzija

Kiti vardai

Šventoji Birmos katė

Charakteris

Šios katės ypač meilios ir prieraišios, per daugelį kartų jos buvo veisiamos kaip žmonių kompanionės. Jos paklusnios, tyliabalsės. Šios katės mėgsta bendrauti, yra protingos ir draugiškos, smalsios ir linksta prie žmogaus, bet nėra per daug triukšmingos.

Sveikata

Kai kurių Birmos kačių jauniklių kraujo tyrimai rodo sutrikusią inkstų funkciją – nežinia, ar tai svarbu, bet kai kurioms katėms vėliau gali išsivystyti inkstų nepakankamumas.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Birmos kačių kailis minkštas ir švelnus, bet paprasčiau prižiūrimas nei persų kačių. Vis dėlto, norint jį tokį išlaikyti, kartą per savaitę jį reikia šukuoti šukomis ir šepečiu. Nuo mažų dienų šukuojamos Birmos katės būna labai patenkintos per šią reguliariai atliekamą procedūrą gaudamos dar daugiau žmogaus dėmesio. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.