Australijos migla

Australijos migla

Australijos miglos katės yra vidutinio dydžio, trumpaplaukės, apskrita galva ir didelėmis išraiškingomis įvairių žalių atspalvių akimis. Australijos miglos veislei nebūdingi jokie kraštutinumai – šios katės yra vidutinio dydžio, vidutinio stambumo kaulų ir draugišku snukučiu. Kailis balkšvas su nedideliais taškiukais, todėl primena miglą, taip pat būna kačių su mažomis dėmelėmis arba marmuro raštais, kojos ir uodega – su žiedais ir ruoželiais, o snukutis – su dryželiais. Australijos miglos katės būna septynių spalvų – rudos, melsvos, šokolado, švelniai violetinės, karamelės, aukso ir persikų.

Australijos migla
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Australijos migla
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Australijos migla
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Australijos migla yra trumpaplaukių kačių veislė, išvesta Australijoje praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje sukryžminus Burmos, Abisinijos ir namines trumpaplaukes kates. Išvestai veislei būdingas taškuotas kailis, todėl iš pradžių ji buvo vadinama Taškuota migla. Vystant šią veislę atsirado daugiau kailių raštų, taip pat marmurinių, todėl nuo 1998 m. ji pradėta vadinti Australijos migla. Kol kas Jungtinėje Karalystėje ir Europoje nėra daug Australijos miglos kačių, bet ši veislė plinta, o veisėjai deda pastangų, kad kačių mėgėjų organizacijos ją pripažintų.

Kilmės šalis

Australija

Kiti vardai

Taškuota migla

Charakteris

Šios veislės katės laikomos prieraišiomis, joms patinka būti su žmonėmis arba kitais gyvūnais, jos lengvai pritampa ir tampa šeimos narėmis.

Sveikata

Duomenų apie paveldimas šios veislės ligas neturima.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpą Australijos miglos kačių kailį lengva prižiūrėti. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.