Abisinijos katė

Abisinijos katė

Abisinijos katės yra grakštūs, vidutinio dydžio gyvūnai, lankstaus kūno ir ilgomis, laibomis kojomis. Jų galva apvali, pleišto formos su būdingais nedideliais kuokšteliais ant ausų galiukų ir didelėmis migdolo formos akimis. Kailis trumpas, prigludęs, su būdingais „taškiukais“ – šį įspūdį sukuria spalvoti ruoželiai ant kiekvieno plauko. Būdingiausia rausva spalva, bet yra keletas kitų.

Abisinijos katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Abisinijos katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Abisinijos katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Dažnai manoma, kad Abisinijos kates garbino senovės egiptiečiai, mat jos panašios į ten randamas mumifikuotas kates. Ši katė taip pat panaši į Afrikos laukinę katę – naminės katės pramotę. Abisinijos kačių istorija Jungtinėje Karalystėje šiek tiek miglota, vis dėlto tikėtina, kad XIX a. septintajame dešimtmetyje šias kates iš Abisinijos (dabar Etiopija) atgabeno kariškiai. Pirmosios Abisinijos katės buvo sukryžmintos su britų trumpaplaukėmis, o vėliau – su rytietiškų veislių katėmis. Jau daug metų vadose pasitaiko ilgaplaukių Abisinijos kačiukų, o nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio jie auginami kaip atskira veislė, vadinama Somalio katėmis.

Kilmės šalis

Abisinija (Etiopija)

Kiti vardai

Abisinė, katė triušelė

Charakteris

Abisinijos katės yra tylios, protingos ir smalsios, jos ištikimos ir mėgsta žmonių draugiją, prisiriša prie savo šeimynykščių, net prie šuns! Jos mėgsta erdvę ir yra aktyvios, taip pat yra geros laipiotojos – šioms katėms patiks sodas su gausybe medžių, jos mėgsta įsitaisyti kur nors aukštai. Žaismingos, bet saikingai, tad nėra pasiutėlės!

Sveikata

Abisinijos kates gali varginti paveldima liga, vadinama piruvato kinazės trūkumu, dėl kurios gali atsirasti anemija. Šiai ligai nustatyti atliekamas patikimas tyrimas, taigi būsimi šeimininkai turėtų pasiteirauti veislininkų, ar jų katėms atliktas tyrimas ir ar jų nevargina ši liga. Kai kuriose šalyse nustatyta akių liga, vadinama progresuojančia tinklainės atrofija, dėl kurios palaipsniui ankama, tad verta pasiteirauti veislininkų ir dėl šios problemos.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Abisinijos kačių kailį lengva prižiūrėti. Jos mėgsta būti šukuojamos šepečiu ar šukomis, o jei norite, kad kailiukas būtų iš tiesų „profesionaliai“ prižiūrėtas ir žvilgėtų, galite nublizginti jį švelniai braukdami drėgnu zomšiniu audiniu, kad kailis spindėtų. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.