Your Pet, Our Passion.
Vyras ir šuo žiūri saulėlydį

DARBAS SIEKIANT ATEITIES BE ATLIEKŲ

.

MŪSŲ TIKSLAS
  • Siekiame, kad iki 2025 m. visos mūsų pakuotės būtų perdirbamos ar naudojamos pakartotinai.
  • Iki 2030 m. į mūsų asortimentą bus integruoti nauji, žiedinės ekonomikos principais paremti sudedamųjų dalių sprendimai (​palyg. su 2021 m.).

KAIP PLANETOS RIBŲ SISTEMA ĮKVĖPĖ MŪSŲ ĮSIPAREIGOJIMĄ

Naujaisiais „Purina“ įsipareigojimais išplėtėme savo siekius ir sieksime įgyvendinti naujas ambicijas.

Vadovaudamiesi planetos ribų sistema, kurią sudarė „Stockholm Resilience Center“, išnagrinėjome sritis, kurioms mūsų verslas daro didžiausią poveikį, ir nustatėme tikslus, susijusius su šešiomis iš 9 planetos ribų. Kadangi ribos yra tarpusavyje susijusios, savo veiksmais siekiame daryti teigiamą poveikį bendrai planetos būklei, kad galiausiai prisidėtume prie mūsų planetos atsinaujinimo.

Skaitykite daugiau apie planetos ribų sistemą

MŪSŲ ĮSIPAREIGOJIMAS

Kodėl tai svarbu

Pasaulinė plastiko gamyba nuo 1950 m. išaugo nuo 2 mln. metrinių tonų per metus iki daugiau nei 350 mln. metrinių tonų šiandien. Šiuo metu didžioji dalis plastikinių pakuočių, naudojamų maistui, įskaitant gyvūnū ėdalą, ir gėrimams, patenka į gamtinę aplinką, ypač į upes ir vandenynus, todėl daro žalą ekosistemoms. Nors plastikinės pakuotės atlieka svarbų vaidmenį saugiai ir patogiai tiekiant vartotojams aukštos kokybės gyvūnų ėdalą, ieškome naujų būdų, kaip sudaryti sąlygas atsakingai šalinti pakuotes. Galiausiai visame gamybos procese norime įdiegti žiedinės ekonomikos principus. Toliau galite plačiau perskaityti, kokia yra pagrindinė žiedinės ekonomikos teorija.

Spręsdami plastiko taršos problemą turime laikytis visa apimančio ir bendro požiūrio. Siekdami šio tikslo imamės šių veiksmų:

  • Ateities pakuočių kūrimas
  • Ateities be atliekų kūrimas
  • Naujo elgesio ir supratimo skatinimas

Ateityje daugiausia dėmesio skirsime vienkartinių pakuočių mažinimui, siekdami, kad iki 2025 m. 100 % mūsų pakuočių būtų perdirbamos arba naudojamos pakartotinai, o per tą patį laikotarpį siekiame trečdaliu sumažinti pirminio plastiko naudojimą.

Siekiame mažinti skirtingų medžiagų sluoksnių skaičių ir medžiagų sudėtingumą, kad mūsų pakuotes būtų lengviau perdirbti.

Dar vienas būdas prisidėti prie ateities be atliekų – naujų, žiedinės ekonomikos principais paremtų sudedamųjų dalių sprendimų integravimas į mūsų gaminių asortimentą. Tokie produktai kaip „Purina AdVENTuROS“, kurių bandomąją iniciatyvą įgyvendinome Nyderlanduose, naudodami alaus daryklos grūdų perteklių, kuris priešingu atveju būtų buvęs paliktas sugesti, yra pavyzdys, kaip galime prisidėti prie atliekų mažinimo ir žengti žingsnį žiedinės ekonomikos link.

KAS YRA ŽIEDINĖ EKONOMIKA?

Žiedinės ekonomikos sprendimų esmė – mažinti per gamybos procesus susidarančių atliekų kiekį. Tai apima pakuočių atliekas, energijos ir sudedamųjų dalių švaistymą. Pavyzdžiui, namuose galite turėti komposto dėžę. Taigi, kai skutate bulves sekmadienio pietums, lupenos keliauja ne į šiukšliadėžę, o yra kompostuojamos, todėl panaudojamos kitai paskirčiai – padeda tręšti dirvožemį.

Panašiai norime kuo geriau panaudoti sudedamąsias dalis. To pavyzdys galėtų būti mūsų bandomasis projektas Nyderlanduose, susijęs su „Purina AdVENTuROS“, kai iš alaus daryklos pertekliniai grūdai, kurie priešingu atveju galėjo būti palikti sugesti, buvo išsaugoti ir panaudoti gaminiui, taip padedant sumažinti atliekų kiekį.

Gyvūnų augintinių ėdalo pramonėje savo receptūroms taip pat naudojame šalutinius gyvūninius produktus. Šios sudedamosios dalys, pavyzdžiui, kepenys ir kiti organai, turi didelę maistinę vertę, augintiniams suteikia daug baltymų ir kitų naudingų medžiagų. Šalutinių produktų naudojimas taip pat reiškia, kad išsaugome galimų gyvulininkystės pramonės atliekų vertę, nes panaudojami tokie produktai, kurie žmonių maistui naudojami gana retai.

 

„SIEKIAME, KAD IKI 2025 M. VISOS „PURINA“ PAKUOTĖS BŪTŲ PERDIRBAMOS AR NAUDOJAMOS PAKARTOTINAI, O IKI 2030 M. Į MŪSŲ ASORTIMENTĄ BUS INTEGRUOTI NAUJI, ŽIEDINĖS EKONOMIKOS PRINCIPAIS PAREMTI SUDEDAMŲJŲ DALIŲ SPRENDIMAI.“

„PURINA EUROPE“

TĘSIAME „NESTLÉ“ VISUOMENINĘ VEIKLĄ

Taip pat, kaip mes esame įsipareigoję gerinti gyvūnų ir juos mylinčių šeimininkų gyvenimą, mūsų patronuojančioji bendrovė „Nestlé“ yra įsipareigojusi gerinti gyvenimo kokybę, prisidėti prie sveikesnės pavienių asmenų, šeimų, mūsų bendruomenių ir visos planetos ateities.

Daugiau skaitykite apie „Nestlé“ visuomeninę veiklą

Mergina bėga su šunimis
SUŽINOKITE APIE VISUS „PURINA“ ĮSIPAREIGOJIMUS