Norvegų elkhundas

Norvegų elkhundas

Norvegų elkhundai – galingi skalikai. Tai vidutiniai arba dideli špicų tipo šunys (storas kailis, stačios ausys ir virš nugaros užsirietusi uodega), kvadratą primenančios formos ir kompaktiško kūno sudėjimo. Suaugę patinai yra 52 cm ūgio, sveria apie 23 kg; patelės yra 49 cm ūgio, sveria 20 kg. Storas ir tankus kailis būna pilkų atspalvių, viršutinio kailio sluoksnio plaukų galiukai juodi.

Norvegų elkhundas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Norvegų elkhundas
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 1 val.
Norvegų elkhundas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Tai senovinė veislė, archeologai yra radę panašių šunų skeletų, išlikusių iš 4000–5000 m. pr. Kr. Norvegų elkhundai yra špicų tipo šunys, naudoti briedžiams medžioti. Jie susekdavo briedžius ir lodami išlaikydavo juos vienoje vietoje, kol atėję medžiotojai laimikį sumedžiodavo. Pirmą kartą šunų parodoje Norvegijoje jie buvo parodyti 1877 m. Skandinavijos šalyse jie vis dar naudojami medžioklei.

Charakteris

Norvegų elkhundai yra draugiški ir savimi pasitikintys šunys. Jie energingi ir ištvermingi. Būdami iš prigimties sargūs, jie linkę loti, todėl reikia nuo mažens dresuoti, kad lotų tik gavę komandą. Tai geri šunys šeimoms, nors ir nepriklausomi, jie džiaugiasi artimų šeimininkų draugija. Pedantai turėtų atsižvelgti į tai, kad šių šunų kailis labai šeriasi.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, norvegų elkhundams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šiems šunims mažiausiai valandą per dieną reikia mankštintis, nors jie gali ir daugiau – juk šios veislės šunys atšiauriomis sąlygomis ištisus kilometrus sekdavo briedžius! Pasirūpinkite, kad esant šiltam orui šuo turėtų vėsią vietą.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Nepalankiam orui atsparus kailis sudarytas iš storo vilnonio poplaukio ir tankaus viršutinio kailio sluoksnio, kuris ilgesnis kojų užpakalinėje pusėje, ant kaklo ir uodegos. Kailį rekomenduojama iššukuoti du ar tris kartus per savaitę, o šuniui šeriantis – šukuoti kasdien.