Norvegų buhundas

Norvegų buhundas

Vidutinio dydžio špicų tipo (storas dvigubas kailis, stačios ausys ir virš nugaros užsirietusi uodega) norvegų buhundai yra lengvų griaučių ir trumpo, kompaktiško kūno sudėjimo. Suaugę patinai būna 45 cm ūgio, patelės šiek tiek mažesnės. Šie šunys sveria apie 14–18 kg. Vilnonis poplaukis padengtas šiurkščiu lygiu viršutiniu kailio sluoksniu, kuris būna kviečių, juodos, rausvos ar vilko, sabalo spalvos.

Norvegų buhundas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę/li>
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Norvegų buhundas
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 2 val.
Norvegų buhundas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Į norvegų buhundus labai panašių šunų buvo rasta vikingų kapuose, išlikusiuose iš 900 m. po Kr. Norvegų buhundai, artimi Islandijos aviganiams, buvo išveisti kaip universalūs ūkiniai šunys – piemenų kompanionai, sargai ir ganytojai. Iš tiesų jų pavadinimas norvegų kalba reiškia „ūkio šuo“, ir savo tėvynėje šie šunys toliau šiems tikslams ir laikomi.

Charakteris

Drąsūs, ryžtingi ir aktyvūs norvegų buhundai yra puikūs augintiniai toms šeimoms, kurioms netrukdo intensyvus šėrimasis kelis kartus per metus, taip pat šeimininkams, galintiems suvaldyti šių šunų lojimą! Tai puikūs kompanionai, idealiai tinkami aktyviems namams, kur gali būti išmokyti užsiimti kuriuo nors šunų sportu ir daug mankštintis.

Sveikata

Norvegų buhundai yra sveika veislė, bet, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Buhundams reikia vienos ar dviejų valandų mankštos per dieną. Jie yra dirbę kurčiųjų padėjėjais, taip pat pasiekia gerų rezultatų vikrumo ir klusnumo varžybose, labai mėgsta įveikti naujus iššūkius. Atsižvelgiant į jų storą kailį ir geografinę kilmę, jie nelabai gerai jaučiasi šiltame ore, todėl per karščius reikia pasirūpinti, kad jiems būtų vėsu. Vasarą mankštinkite šunį anksti ryte ir vėlai vakare.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Dvigubas kailis kelis kartus per metus intensyviai šeriasi, tada rekomenduojama šukuoti kasdien. Kitu laikotarpiu turėtų pakakti iššukuoti šepečiu ir šukomis dukart per savaitę.