Meksikos beplaukis šuo (vidutinio dydžio)

Meksikos beplaukis šuo (vidutinio dydžio)

Šie beplaukiai, švelnios odos šunys yra šiek tiek didesnio ilgio nei ūgio. Oda gali būti juodos, pilkos, rusvos, rausvai rudos, bronzinės ir gelsvos spalvos, pigmentuota. Šie šunys būna trijų dydžių. Visiškai suaugę nykštukiniai Meksikos beplaukiai šunys yra 25–35 cm ūgio, vidutiniai užauga iki 36–45 cm, o standartiniai – iki 46–60 cm.

Meksikos beplaukis šuo (vidutinio dydžio)
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Meksikos beplaukis šuo (vidutinio dydžio)
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Meksikos beplaukis šuo (vidutinio dydžio)
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Meksikos beplaukiai šunys yra senovinė veislė, Centrinėje ir Pietų Amerikoje jie žmonėms padeda medžioti jau apie 3000 metų. Buvo manoma, kad šie actekų garbinti šunys, dar vadinami šoloickuintliais (Xoloitzcuintle, liet. dievo šunimis), turėjo ypatingų gydymo galių, kurias jiems suteikė dievai. Taip pat šie šunys buvo dovanojami dievams – paaukojami ir suvalgomi. Jie būna trijų dydžių – nykštukiniai, vidutinio dydžio ir standartiniai.

Charakteris

Meksikos beplaukiai šunys yra taikūs ir patenkinti, bet budriai reaguoja į aplinką. Jie gana atokiai laikosi nuo nepažįstamųjų, o su šeimos nariais yra meilūs ir draugiški.

Sveikata

Pagrindinės Meksikos beplaukių šunų sveikatos problemos yra susijusios su oda, nes kailiu neapsaugota oda ypač lengvai nudega saulėje. Taip pat jie dažnai susiduria su dantų problemomis.

Mankšta

Nykštukinės atmainos šunims mankštintis reikia maždaug pusvalandį per dieną, o vidutinio dydžio ir standartiniams – apie valandą. Pasirūpinkite prieš vesdami į lauką šunį apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų (karščio ir šalčio).

Mityba

Nykštukinio dydžio šunys maži ir jų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas. Vidutinio ir standartinio dydžio šunų mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Ant Meksikos beplaukių šunų kūno gali pasitaikyti smulkių plaukų kuokštų, bet šie šunys pliki, todėl kailiu rūpintis nereikia. Vis dėlto oda gali išsausėti, nes nėra apsaugota kailio. Odą galite drėkinti tepdami kūdikių aliejumi. Kad oda nenudegtų, galima naudoti tinkamą apsauginį kremą nuo saulės, o esant šiltam orui šunį reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat šunį reikia saugoti nuo šalčio ir vedžiojant žiemą būtina aprengti paltuku.