Maremo-Abrucų aviganis

Maremo-Abrucų aviganis

Maremo-Abrucų aviganiai yra dideli, tvirti, raumeningi šunys šiurkščiu baltu išoriniu kailiu ir tankiu apsauginiu poplaukiu. Galva tarp ausų plati, o ties snukiu susiaurėja. Ausys mažos ir aukštai įtaisytos. Suaugę patinai būna 65–73 cm ūgio, sveria 35–45 kg; suaugusios patelės yra 60–68 cm ūgio, 30–40 kg svorio.

Maremo-Abrucų aviganis
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Maremo-Abrucų aviganis
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Maremo-Abrucų aviganis
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Maremo-Abrucų aviganius minėjo senovės Italijos rašytojai, taip pat šis šuo vaizduojamas XIII a. paveiksle, esančiame Florencijos šv. Marijos bažnyčioje. Pradinė padermė kilo iš migruojančių Rytų aviganių, kurie išsivystė į atskiras veisles, būdingas skirtingiems regionams, pvz., Prancūzijos Pirėnų aviganius ir kuvasus. Italijoje trumpesnio kailio maremanai ir ilgesne nugara pasižymintys Abrucų šunys į vieną veislę susijungė XIX a. septintajame dešimtmetyje dėl sezoninio bandų judėjimo. Šiandieniniai Maremo-Abrucų aviganiai vis dar yra populiariausi aviganiai Italijoje. Sakoma, kad šie drąsūs šunys gali nuginti vilkus, lokius ir blogų kėslų turinčius žmones.

Charakteris

Maremo-Abrucų aviganiai geriausiai jaučiasi dirbdami, ganydami bandą. Jie ištikimi savo šeimininkui ir atsidavę saugomai bandai, įsibrovėlių netoleruoja. Dėl to šios veislės šunys taip pat yra geri sargai ir šias pareigas daug kur atlieka sėkmingai. Labai svarbi ankstyva socializacija, nes tai dideli ir stiprūs šunys, ir, jei šuo nebus išmokytas sugyventi su mažesniais augintiniais ir vaikais, gali įvykti nelaimė.

Sveikata

Maremo-Abrucų aviganiai yra sveika veislė, bet, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šios veislės šunims reikia labai daug mankštintis – lieknam suaugusiajam daugiau nei dvi valandas per dieną. Šie šunys yra bandų ganytojai, todėl turi ištvermės dirbti ištisą dieną. Išlaikyti šį šunį kaip nedirbantį augintinį sudėtinga.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Maremo-Abrucų aviganiai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Sunkiam, tankiam kailiui reikia daug priežiūros, gerai iššukuoti šepečiu ir šukomis reikia kelis kartus per savaitę, antraip kailis susivels į kaltūnus ir šuniui išsivystys egzema bei ūmus drėgnasis dermatitas. Reikia apžiūrėti kojų pagalvėles ir prireikus iškirpti tarp jų esančius plaukus.