Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai yra aristokratiškos išvaizdos ir kompaktiško sudėjimo; jie trumpi ir tvirti, o ilgas šilkiškas kailis lygus ar šiek tiek banguotas. Kailis būna juodas su įrudžiu; trispalvis (juodas, baltas ir rusvas); Blenheimo tipo (baltas su rusva spalva); taip pat rubino spalvos. Suaugę kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai yra apie 30–33 cm ūgio, sveria 3,6–6,3 kg.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai: Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Iš pradžių kilę iš darbinių paukštšunių, žaisliniai spanieliai buvo sumažinti, kad būtų aristokračių damų kompanionai; iš šio tipo šunų ir kilo kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai. Sukryžminti su rytietiškomis žaislinių šunų veislėmis, pvz., mopsais ir japonų činais, jie paveldėjo dideles akis, kupolo formos kaukolę ir plokščią snukutį, būdingą Tolimųjų Rytų žaislinių veislių šunims. Žinomiausias šių šunų mėgėjas, be abejo, buvo karalius Karolis II, kurio vardu jie ir buvo pavadinti.

Charakteris

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai yra švelnūs, linksmi ir meilūs šunys – jie puikūs kompanionai. Jie gali atokiai laikytis nuo nepažįstamų, bet su draugais ir šeimos nariais yra labai meilūs. Jie gerai sugyvena su kitais šunimis ir augintiniais, mėgsta ir vyresnių, ir jaunesnių žmonių draugiją, bet vaikai su jais turėtų būti atsargūs, nes dėl mažo ūgio šiuos šunelius lengva netyčia sužeisti.

Sveikata

Žinoma apie kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliams pasitaikiusius siringomielijos atvejus – tai sunkus ir skausmingas neurologinis sutrikimas. Kaip ir daugeliui mažų šunų veislių šunų, kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliams gali pasitaikyti išnyrančios (-ių) kelių girnelės (-ių) problema, o jei snukutis labai plokščias, gali kilti kvėpavimo sunkumų.

Mankšta

Kadangi kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai maži, jiems nebūtina labai daug mankštintis – jie bus patenkinti gavę pasivaikščioti pusvalandį per dieną, bet jei galėsite pasiūlyti daugiau, jie mielai sutiks.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Vidutinio ilgio arba ilgą šilkišką kailį reikia du ar tris kartus per savaitę šukuoti, ypač daug dėmesio skiriant plunksniškam kailiui (ilgesniam ausų, kojų ir uodegos kailiui, kuris susivels, jei nebus prižiūrimas).