Airių vilkogaudis

Airių vilkogaudis

Ši šunų veislė pati stambiausia – mažiausias suaugusio airių vilkogaudžio ūgis yra 79 cm, patelių – 71 cm. Vidutinis ūgis yra 81–86 cm, suaugę patinai sveria mažiausiai 54,5 kg, patelės – 40,9 kg. Nors šie šunys milžiniški, bet yra gracingi ir atletiški. Šiurkštus vidutinio ilgio kailis būna pilkos, rusvos, juodos, baltos, gelsvai rudos spalvos, rudmargis, taip pat kviečių ir plieno pilkumo spalvos.

Airių vilkogaudis
 • Dydžio kategorija: Labai didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Airių vilkogaudis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Airių vilkogaudis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Airių vilkogaudžiai yra senovinė veislė. Dokumentuose nurodoma, kad didžiuliai vilkiniai šunys Airijoje gyveno daugiau nei prieš 2000 metų. Airių vilkogaudžiai, buvę karalių ir diduomenės šunys, turi ilgą ir įspūdingą istoriją – jie buvo karo šunys (išversdavę karius iš balnų ir kovos vežimų) ir vilkų medžiotojai. Paskutinis vilkas Airijoje buvo sumedžiotas 1786 m. ir nuo tada veislės populiarumas ėmė mažėti; jų labai sumažėjo dar per didįjį XIX a. 5 dešimtmečio badą, tačiau atsidavę entuziastai veislę atgaivino.

Charakteris

Draugiški ir gero būdo airių vilkogaudžiai yra švelnieji šunų pasaulio milžinai, bet šunyčiai ir jauni suaugę šunys yra energingi ir pašėlę, todėl gali būti netinkami šeimai, kurioje yra mažų vaikų. Šie šunys gerai sugyvena su kitais šunimis, bet kai kuriuos gali bauginti jų dydis. Dėl milžiniško dydžio jie netinka daugeliui šeimų, bet tiems, kas turi galimybių tenkinti poreikius, šie šunys yra atsidavę kompanionai.

Sveikata

Šie šunys gyvena trumpiau nei dauguma kitų veislių. Rimčiausia sveikatos problema, į kurią linkę airių vilkogaudžiai, yra agresyvaus tipo kaulų vėžys ir širdies ligos. Pripažinti paveldimi sutrikimai apima kepenų ir akių ligas, bet dėl reguliaraus tikrinimo ir rūpestingų veisimo programų jos pasitaiko gana retai.

Mankšta

Nors ir milžiniški, airių vilkogaudžiai yra aktyvūs, stebėtinai greiti ir vikrūs. Visiškai suaugusiems sveikiems airių vilkogaudžiams reikia mažiausiai po dvi valandas kasdien mankštintis. Nesubrendusiems šunims fizinį krūvį reikėtų riboti, kad neišsivystytų kaulų problemų.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Airių vilkogaudžiai taip pat linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Šiurkščiam airių vilkogaudžių kailiui daug priežiūros nereikia, užtenka porą kartų per savaitę iššukuoti.