Šiurkščiaplaukis vengrų vižlas

Šiurkščiaplaukis vengrų vižlas

Šiurkščiaplaukiai vižlai yra vidutinio dydžio aktyvūs šunys, apaugę šiurkščiu kailiu, kuris būna nuo auksinio smėlio iki rausvai rudos spalvos. Jie turi išskirtinius ūsus ir gauruotus antakius. Būdami aristokratiškos ir didingos išvaizdos, šie šunys atrodo labai ištvermingi. Suaugę patinai yra maždaug 58–62 cm ūgio, o patelės – nuo 54 iki 58 cm. Jie sveria 20–30 kg.

Šiurkščiaplaukis vengrų vižlas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Šiurkščiaplaukis vengrų vižlas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Šiurkščiaplaukis vengrų vižlas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai: Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

1000 metų senumo graviūrose vaizduojami vengrų medžiotojai (pirmieji Vengrijos gyventojai) su šunimis ir sakalais. Šie šunys labai primena šiandieninius vižlus. Į kitas šalis iškeliavę vengrai su savimi pasiėmė ir šunis; ten jie kryžminosi su kitomis veislėmis, bet per du pasaulinius karus veislė beveik išnyko. Šiandien ši veislė egzistuoja tik todėl, kad minėtu laikotarpiu šiek tiek šunų buvo išvežti kontrabanda. Neseniai vykdant atrankinį veisimą vižlai buvo ištobulinti kaip universalūs laimikį medžiojantys, aptinkantys ir atnešantys šunys. Šiurkščiaplaukės atmainos šunys buvo išveisti XX a. ketvirtajame dešimtmetyje ir vis populiarėja tarp medžiotojų, nes yra atsparesni šaltesniam klimatui bei šaltam vandeniui nei trumpaplaukės atmainos šunys.

Charakteris

Vižlai mėgsta būti gamtoje ir puikiai tinka užmiestyje gyvenančioms šeimoms. Jie turi įgimtą norą saugoti savo šeimą, yra labai prieraišūs ir ištikimi. Jie patenkinti galėdami būti ir šeimos, ir darbiniais šunimis. Šie šunys greitai mokosi ir stengiasi įtikti, bet yra labai jautrūs, todėl svarbu pasirūpinti, kad dresūra vyktų smagiai ir švelniai.

Sveikata

Šiurkščiaplaukiai vižlai yra gana sveika veislė, kuriai būdinga nedaug žinomų sveikatos problemų.

Mankšta

Šiurkščiaplaukiams vižlams reikia labai daug mankštintis, jie turi būti aktyvūs – suaugę šunys turėtų mankštintis daugiau nei po dvi valandas kasdien. Kaip ir galima numanyti, dėl medžioklinės kilmės šie šunys mėgsta žaidimus, kai reikia ką nors atnešti (sausumoje ar vandenyje), nors ir su entuziazmu imsis daugumos šuniškų užsiėmimų – vikrumo varžybų ir pan.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kailį reikia šukuoti kartą per savaitę. Šiurkštus kaklą ir liemenį dengiantis kailis yra iki 4 cm ilgio. Poplaukis šaltuoju metų laiku tampa storesnis. Ant smakro yra nedidelė barzdelė, o virš akių – tankūs antakiai. Negyvus ar išsišėrusius plaukus galima pašalinti pešant rankomis.