Šiurkščiaplaukis foksterjeras

Šiurkščiaplaukis foksterjeras

Šiurkščiaplaukiai foksterjerai yra raumeningi, jų nugara trumpa. Nors jie nedideli, bet stiprūs. Storas ir šiurkštus kailis daugiausia baltas su juodomis, gelsvai rudomis arba juodomis ir gelsvai rudomis žymėmis. Suaugę patinai yra maždaug 39 cm ūgio ar mažesni, sveria apie 8 kg, patelės yra šiek tiek mažesnės.

Šiurkščiaplaukis foksterjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Šiurkščiaplaukis foksterjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Šiurkščiaplaukis foksterjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Išveisti iš regioninių juodų su įrudžiu šiurkščiaplaukių darbinių terjerų, kilusių iš Velso, Derbišyro ir Daramo, šiurkščiaplaukiai foksterjerai nuo XIX a. buvo naudojami lapėms iš urvų išvaryti, jei jos ten pasislėpdavo per medžioklę, kad medžioklė tęstųsi toliau. Iš pradžių veislė buvo klasifikuojama kaip dviejų atmainų foksterjerai – šiurkščiaplaukiai ir trumpaplaukiai. Ankstyvuoju laikotarpiu dviejų atmainų tarpusavio kryžminimas buvo įprastas, bet dabar šios atmainos laikomos atskiromis veislėmis, turinčiomis savus standartus.

Charakteris

Šiurkščiaplaukiai foksterjerai yra budrūs, visada pasirengę veikti. Jie aktyvūs ir turi būti užimti. Nuobodžiaudami jie gali susirasti savų pramogų – kasti, loti ar pan. Drąsūs ir draugiški terjerai turėtų gerai „sutarti“ su žmonėmis, nors netrunka pasireikšti jų būdingi medžioklės instinktai.

Sveikata

Šiurkščiaplaukiai foksterjerai yra labai sveiki šunys. Vis dėlto, panašiai kaip ir daugelis mažų / žaislinių veislių šunų, jie gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema ir tam tikromis paveldimomis akių ligomis.

Mankšta

Šiurkščiaplaukiai foksterjerai turi mažiausiai po valandą kasdien mankštintis. Nors šis šuo gali būti nuo mažens socializuotas ir gali sugyventi su šeimoje auginama kate, greičiausiai jis vaikysis visas kitas sutiktas kates, taip pat kitus mažus ir greit judančius padarus, todėl mieste ir ten, kur vyksta eismas, veskite jį už pavadėlio.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Storas šiurkštus kailis yra 2–4 cm ilgio, o poplaukis trumpas ir minkštas. Išskirtinę išvaizdą veislei suteikia snukio plaukai. Kas antrą dieną šukuojamas šepečiu ir šukomis, kailis nesusivels; taip pat tris ar keturis kartus per metus kailį reikia nupešti rankomis (pašalinant negyvus plaukus).