Anglų kokerspanielis

Anglų kokerspanielis

Anglų kokerspanieliai yra vidutinio dydžio, proporcingi šunys. Jų kailis lygus ir šilkiškas, ant priekinių kojų plunksniškas. Kokerspanieliai būna daugybės spalvų ir jų derinių, įskaitant vientisas juodą, rusvą, oranžinę ir rudą spalvas, derinius iš juodos su balta, rausvai rudos su balta, rausvos ir baltos, margus su mėlyna, margus su oranžine, margus su juoda, taip pat gali būti įvairiaspalviai ir trispalviai. Suaugę patinai yra apie 39–41 cm ūgio, patelės užauga iki 38–39 cm. Jie sveria apie 13–14,5 kg.

Anglų kokerspanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Anglų kokerspanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Iki 2 val.
Anglų kokerspanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Anglų kokerspanieliai yra vienas seniausių sausumos spanielių tipų. Jų kilmė atsekama iki XIV a. Ispanijoje. Iki XVII a. visų tipų spanieliai į kategorijas buvo skirstomi drauge; didesnieji buvo naudojami laimikiui išbaidyti, o mažesnieji – slankoms į orą pakelti. Pagal tai jie buvo ir pavadinti – springerspanieliais ir kokerspanieliais. 1892 m. Didžiosios Britanijos šunininkystės klubas šias dvi veisles išskyrė. Kitoje Atlanto pusėje amerikiečiai iš tų pačių veislės protėvių išvedė kiek kitokius kokerspanielius, kurie dabar žinomi kaip amerikiečių kokerspanieliai.

Charakteris

Šie judrūs ir draugiški šunys trokšta žmonių draugijos ir už viską labiausiai nori įtikti savo šeimininkui. Tai idealūs augintiniai turint vaikų, be to, gerai „sutaria“ su kitais naminiais gyvūnais. Kokerspanieliai yra labai patenkinti šunys, nuolat vizgina uodega ir visiems neša „dovanas“. Juos lengva dresuoti, nes jie nori mokytis ir įsiteikti.

Sveikata

Dėl didelių plevėsuojančių ausų viena iš dažniausių kokerspanielių problemų yra pasikartojančios ausų infekcijos. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šie šunys lengvai prisitaiko prie šeimos galimybių, bet nereikia pamiršti, kad jie yra medžiokliniai, todėl jiems reikia pakankamai mankštintis – bent valandą per dieną, nors pageidautina daugiau. Jie mėgsta plaukioti, todėl būkite atidūs netoli vandens, kad šuo būtų saugus. Paleiskite šunį nuo pavadėlio, kad jis galėtų pažaisti ir išlieti susikaupusią energiją.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kelis kartus per savaitę reikia šukuoti kailį ir būtina reguliariai tikrinti ausis, kad jos būtų švarios ir sveikos. 3 ar 4 kartus per metus kailį reikėtų nupešti, tai turėtų daryti profesionalus kirpėjas. Jei galite, išmokite tai daryti patys.