Čihuahua (ilgaplaukiai)

Čihuahua (ilgaplaukiai)

Nykštukinio dydžio ilgaplaukiai čihuahua turi lygų ar šiek tiek banguotą kailį, kuris būna įvairių spalvų – nuo gelsvai rudos iki juodos. Ausys turėtų būti su karčiukais, aplink kaklą turėtų būti pastebima apykaklė, o kojos apaugusios plunksnišku kailiu. Šie elegantiški kompaktiško sudėjimo šunys yra 15–23 cm ūgio, sveria 1,8–2,7 kg.

Čihuahua (ilgaplaukiai)
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Čihuahua (ilgaplaukiai)
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Čihuahua (ilgaplaukiai)
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Maži šunys, vadinami Techichi, buvo svarbi toltekų ir actekų kultūrų dalis. Techichi šunys buvo pasiturinčiųjų augintiniai, jie būdavo kremuojami su mirusiaisiais, kad perimtų jų nuodėmes ir žmogus į kitą pasaulį patektų nepykdydamas dievų. Manoma, kad šunys taip pat turėdavo palydėti mirusįjį per anapusinį pasaulį ir nugalėti blogąsias dvasias. Yra nuomonė, kad čihuahua atsirado sukryžminus techichi ir mažus beplaukius šunis iš Azijos. Čihuahua yra Meksikos valstija ir būtent iš šios valstijos šiuolaikiniai čihuahua pirmą sykį buvo įvežti į Ameriką. Yra teorija, kad šiuolaikinė veislė buvo išveista iš senovinės techichi veislės, sumaišius su mažais šunimis iš Meksikos, Arizonos ir Teksaso.

Charakteris

Čihuahua linkę užmegzti artimą ryšį su vienu ar dviem žmonėmis – bendraudami su jais jie būna smalsūs, gyvybingi ir protingi, taip pat labai prieraišūs. Vis dėlto šios veislės šunys į nepažįstamus nereaguoja maloniai, gali pasirodyti nervingi, kiauksintys ir net pikti. Čihuahua reikia socializuoti kuo anksčiau, antraip jie bus baikštūs naujoje aplinkoje ir nesutars su vaikais bei naminiais gyvūnais. Tai grupėmis gyvenantys šunys, kurie džiaugiasi būdami gaujoje.

Sveikata

Kaip ir daugelis smulkių šunų veislių, čihuahua gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema ir trachėjos problemomis. Dėl būdingos galvos formos jie gali būti linkę į smegenų vandenę (hidrocefaliją) ir tam tikrus regos sutrikimus.

Mankšta

Čihuahua gali prisitaikyti prie jūsų, ir jam pakaks tiek mankštos, kiek laiko tam galėsite skirti. Čihuahua būdingi energijos antplūdžiai, kai jie gali įsiaudrinę žaisti, bet jiems nebūtina daug vaikščioti – pusvalandžio per dieną turėtų pakakti. Dėl lengvai pažeidžiamos trachėjos čihuahua rekomenduojama vedžioti uždėjus petnešas, o ne antkaklį.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Čihuahua kailio priežiūra nėra varginantis užsiėmimas. Ilgaplaukius čihuahua reikia gerai iššukuoti šepečiu ir šukomis kartą per savaitę. Ilgaplaukių šunų pasmakrę ar apykaklę gali reikėti plauti, nes gali prisirinkti ėdalo likučių. Čihuahua šeriasi, bet, kadangi yra maži, plaukų daug neprikrenta. Gera mintis kasdien valyti čihuahua dantis, nes, kaip ir visiems mažų šunų veislių šunims, jiems kaupiasi nemažai dantų akmenų.