Bretonės spanielis

Bretonės spanielis

Šių vidutinio dydžio, kresnų šunų kailis yra vidutinio ilgio, gali būti tokių spalvų: oranžinės ir baltos, rausvai rudos ir baltos, juodos ir baltos, trispalvis arba keršas (spalvotų ir baltų plaukų derinys). Visiškai suaugę patinai yra 48–51 cm ūgio, patelės užauga iki 47–50 cm. Suaugusių šunų svoris yra apie 14–18 kg.

Bretonės spanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Bretonės spanielis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Bretonės spanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Bretonės spanieliai yra prancūzų šunys, kurie medžioja, parodo laimikį ir jį atneša. Jie pavadinti pagal Bretanės regioną, iš kurio kilo. XIX a. viduryje britų dvarininkai, medžiojantys kurapkas ir slankas, atsigabeno savo pointerius ir seterius į Prancūzijos dvarus, kuriuose šie šunys kryžminosi su vietiniais medžiokliniais šunimis. Manoma, kad Bretonės spanieliai atsirado susimaišius Gordono seterių, anglų seterių ir Prancūzijos Fužero spanielių genams. Dabar tai vieni populiariausių medžioklinių šunų Prancūzijoje.

Charakteris

Bretonės spanieliai yra nerūpestingi, prieraišūs, žaismingi ir švelnūs šeimos šunys. Jie draugiški su žmonėmis ir kitais šunimis, mėgsta būti su šeimos nariais. Džiugūs, gyvybingi ir energingi, jie mėgsta būti gamtoje.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, Bretonės spanieliams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Taip pat šios veislės šunys kartais serga epilepsija.

Mankšta

Energingiems ir labai ištvermingiems Bretonės spanieliams reikia ne mažiau kaip dvi valandas per dieną mankštintis. Jie turi būti užimti protiškai ir fiziškai, o dėl šio universalumo gali būti mokomi dalyvauti bet kokiame šunų sporte – nuo „flyball“ rungčių iki medžioklinių šunų savybių palyginimo lauke.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Vidutinio ilgio kailis yra lygus arba šiek tiek banguotas, su ilgesniais plaukais (plunksniškais) ant priekinių kojų ir gausesniu plunksnišku kailiu ant užpakalinių kojų. Iššukuoti dukart per savaitę turėtų pakakti. Kas savaitę reikia tikrinti ausis ir prireikus išvalyti.