Terviurenas (belgų aviganis)

Terviurenas (belgų aviganis)

Terviurenai yra vidutinio dydžio ilgaplaukiai šunys, kurių kontūrai primena kvadratą. Nors žmonės terviurenus dažnai painioja su ilgaplaukiais vokiečių aviganiais, jų profilis panašesnis į kvadratą, kaulai lengvesni, o galva dailesnė. Terviurenai būna gelsvai rudos, rusvos ar pilkos spalvos, plaukų galiukai yra juodo atspalvio. Suaugusių šunų ūgis turėtų siekti 61–66 cm, o patelių – 56–61 cm. Jie sveria nuo 27,5 iki 28,5 kg.

Terviurenas (belgų aviganis)
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Terviurenas (belgų aviganis)
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Terviurenas (belgų aviganis)
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Belgų aviganiai yra keturių atmainų – lakenua, terviurenai, griunendaliai ir malinua, visi pavadinti pagal Belgijos regionus, iš kurių yra kilę. Terviurenai nei kitos dvi atmainos artimesni griunendaliams. Manoma, kad buvo sukryžminti du ilgaplaukiai aviganiai gelsvai rusvu kailiu su juodais plaukų galiukais, o viena atvesta vada buvo sukryžminta su pagrindine griunendalių rūšimi. Ši vada tapo terviurenų pirmtakais. XX a. penktajame dešimtmetyje terviurenai beveik išnyko; vis dėlto šeštajame dešimtmetyje veisle vėl buvo susidomėta.

Charakteris

Terviurenai yra prieraišūs, atsidavę kompanionai, saugantys savo namus ir šeimą. Kaip ir visų veislių šunų, turinčių polinkį saugoti, nepatartina terviurenų sarginių instinktų skatinti jaunystėje, nes šuo gali neteisingai suprasti ir imti saugoti jus netinkamose situacijose. Prigimtiniai saugojimo instinktai prabunda tada, kai to reikia. Šie šunys turi gerą humoro jausmą ir labai greitai mokosi.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, visų atmainų belgų aviganiams gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Būtent šio tipo belgų aviganiai taip pat yra linkę į epilepsiją.

Mankšta

Terviurenams dvi ar daugiau valandų per dieną reikia mankštintis, taip pat būtina stimuliuoti protą. Jie pasiduoda dresūrai ir gerai pasirodo vikrumo, klusnumo ir kitokio šunų sporto rungtyse. Tai labai aktyvūs šunys, ir nederėtų jų laikyti kaip augintinių, jei jie bus paliekami visai dienai vieni.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis.

Priežiūra

Terviurenai yra ilgaplaukiai šunys, ir kailiui reikia nemažai priežiūros. Jie turi ilgą, tiesų ir tankų išorinį kailio sluoksnį bei išskirtinai tankų poplaukį. Kalėms šis poplaukis šeriasi dukart per metus, o patinams – dažniausiai kartą per metus.