Australų terjeras

Australų terjeras

Australų terjerai skiriasi nuo kai kurių kitų terjerų tuo, kad jų kaklas ir nugara yra gana ilgi, palyginti su ūgiu. Jų kailis šiurkštus ir tiesus viršuje, trumpesnis ir švelnesnis iš apačios, gali būti rudos spalvos arba įvairių mėlynos ir gelsvai rudos atspalvių. Suaugę australų terjerai ties ketera yra maždaug 25,5 cm ūgio, sveria apie 6,5 kg.

Australų terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Australų terjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Australų terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Australų terjerai buvo išveisti XIX a. pradžioje darbui atšiauriomis sąlygomis, kad medžiotų gyvates ir graužikus ūkiuose bei aukso kasyklose, taip pat tarnautų kaip universalūs ūkio šunys. Veislė buvo išveista iš terjerų, įvežtų iš šiaurės Anglijos ir Škotijos, įskaitant Dendžio Dinmonto terjerų, Skajaus ir Jorkšyro terjerų protėvius, taip pat senuosius juodai rudus terjerus ir škotų terjerus. Taip buvo sukurti australų terjerai, kurių veislės pirmasis klubas Australijoje įsteigtas 1887 m. Oficialiai veislę Didžiosios Britanijos šunininkystės klubas pripažino 1936 m., o 1958 m. ją pripažino ir Amerikos šunininkystės klubas.

Charakteris

Draugiški ir bendraujantys australų terjerai mėgsta žmonių draugiją ir džiaugiasi giriami, todėl yra lengvai dresuojami – priešingai nei kai kurie kiti terjerai! Šie šunys neagresyvūs, bet susidūrę su kitu šunimi gina savo poziciją. Tai nėra daug lojantys šunys, bet prireikus savo balsą parodo.

Sveikata

Australų terjerai - sveika veislė, kuriai būdinga nedaug sveikatos problemų.

Mankšta

Australų terjerams reikia mankštintis maždaug valandą per dieną, nors jie mielai pasimankštintų daugiau – juk šie šunys išveisti kaip darbiniai, ne vien kompanionai! Jiems patinka pasivaikščiojimai ir žaidimai, jie mėgsta vikrumo, klusnumo rungtis ir kitokį šunų sportą.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Geros būklės australų terjerai beveik nesišeria. Juos lengva šukuoti, o oro sąlygoms atsparus kailis yra apie 6,35 cm ilgio. Poplaukis yra trumpas ir minkštas. Šiuos šunis reikia šukuoti bent kartą per savaitę, taip pat reikia tikrinti ausis, ar plaukai neblokuoja kanalų. Prireikus plaukus reikėtų išpešti, o ne kirpti.