Australų aviganis

Australų aviganis

Šie šunys dažnai lyginami su borderkoliais. Tvirti ir raumeningi, jie labiau ištįsę į ilgį nei aukštį, ūgis siekia 51–58 cm (patinų) arba 46–53 cm (patelių). Paprastai jie sveria 19–29 kg, priklauso nuo lyties ir sudėjimo. Kailis gali būti juodos, mėlynai marmurinės, rudai marmurinės ir rudos spalvos, su įrudžio sritimis ar be jų. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

Australų aviganis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Australų aviganis
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Australų aviganis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Stebėtina, bet australų aviganiai iš tiesų yra amerikiečiai! XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje Pirėnų Baskijos regiono piemenys mažus „mėlynus“ šunis atsigabeno dirbti į JAV. Ganomos avys buvo importuotos iš Australijos. Kita teorija teigia, kad šunys pirmiausia pateko į Australiją, o vėliau į JAV. Kai pirmą kartą buvo atgabenti į JAV pietvakarių valstijas XIX a. pabaigoje, iš pradžių buvo kryžminami su kitais aviganiais, kad būtų geresni darbininkai. JAV veislės klubas buvo įsteigtas 1957 m.

Charakteris

Šie šunys pasižymi stipriais ganymo instinktais ir mėgsta dalyvauti šeimos gyvenime, tiesiog mėgaujasi šeimininkų draugija. Iš pradžių jie gali būti atsargūs su naujais žmonėmis, todėl svarbi ankstyva socializacija, o siekiant išnaudoti jo sumanumą ir energiją svarbus ir nuolatinis dresavimas.

Sveikata

Australų aviganiai yra labai sveika veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šiam šuniui mankštintis reikia bent dvi valandas per dieną. Daugelis australų aviganių pasiekia gerų rezultatų dalyvaudami šunų sporte (vikrumo, šunų šokių, klusnumo ir „flyball“ rungtyse), kuriame praverčia fizinė ir protinė energija.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kailis yra vidutinio ilgio su oro sąlygoms atspariu poplaukiu. Kojų gale kailis šiek tiek ilgesnis, plunksniškas, taip pat šunims būdingi vidutinio dydžio karčiai, patinams storesni. Šukavimo du ar tris kartus per savaitę turėtų pakakti, dažniau šukuoti reikėtų šėrimosi laikotarpiu.