Amerikiečių kokerspanielis

Amerikiečių kokerspanielis

Amerikiečių kokerspanieliai nuo savo giminaičių anglų kokerspanielių skiriasi išskirtiniais bruožais, apvalesne kaukole ir žavingu tankesniu kailiu. Visiškai suaugę šie šunys sveria apie 11 kg, patinai būna 37–39 cm ūgio, o patelės – nuo 34 iki 37 cm. Kailis gali būti įvairių spalvų ir jų derinių su būdingomis žymėmis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

Amerikiečių kokerspanielis
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Amerikiečių kokerspanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Amerikiečių kokerspanielis
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Sakoma, kad pirmasis kokerspanielis į Ameriką aplaukė 1620 m. laivu „Mayflower“ kartu su piligrimais. Vėlesniais amžiais atvykę naujakuriai atsigabeno jų dar daugiau, kad šie šunys padėtų tyrinėti laukinę šalį ir naudotis jos turtais. Amerikiečių kokerspanieliai buvo išveisti iš anglų kokerspanielių XIX a. putpelėms ir slankoms atnešti per medžioklę. Jie tebėra išlaikę šiek tiek medžioklės instinktų, bet dauguma jų dabar dalyvauja šunų parodose arba laikomi kaip kompanionai.

Charakteris

Šiai veislei apibūdinti dažnai vartojamas žodis „linksmas“. Šie šunys turi būti santūrūs, pasitikintys savimi ir linksmi. Rekomenduojama ankstyva ir nuosekli socializacija, kad šuo neužaugtų drovus. Šie protingi šunys gali būti ne tokie dideli kaip dauguma paukštšunių, bet jie mėgsta užsiimti veikla ir žaisti žaidimus, leisdami laiką su šeima. Paprastai jie nemėgsta pernelyg ilgai būti palikti vieni.

Sveikata

Dėl didelių plevėsuojančių ausų viena iš dažniausių amerikiečių kokerspanielių problemų yra pasikartojančios ausų infekcijos. Kaip ir daugelis kitų veislių šunų, kokerspanieliai gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema, jiems gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Idealiu atveju amerikiečių kokerspanieliams reikia mankštintis apie dvi valandas per dieną, kad jie galėtų treniruoti savo kūną ir protą. Jie mėgsta žaisti žaidimus, kai reikia ką nors surasti ir atnešti, taip pat plaukioti ramiame vandenyje. Po pasivaikščiojimo patikrinkite šuns kailį ir ausis, pašalinkite žolių sėklas, šakeles ar kitus nešvarumus, kurių galėjo prisirinkti.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Amerikiečių kokerspanielių kailis žavingas, bet reikalauja daug priežiūros. Ties galva kailis trumpas ir plonas, ant kūno – vidutinio ilgio, o ausys, krūtinė, pilvas ir kojos apžėlę ilgesniu plunksnišku kailiu. Kailis turėtų būti šilkiškas, lygus arba šiek tiek banguotas. Šunį reikia kasdien šukuoti ir reguliariai apkirpti. Kasdien tikrinkite ausis, akis, snukį ir kojas.