Tonkino katė

Tonkino katė

Tonkino katės yra vidutinio didžio, Rytų katėms būdingo sudėjimo, švelniai apskrita galva ir plačiomis, toli viena nuo kitos esančiomis ausimis. Akys platesnės nei klasikinių Rytų kačių, o spalva gali būti nuo žalios iki žydros. Kūnas proporcingas, stiprus ir raumeningas. Tonkino kačių kailis trumpas ir prigludęs, švelnios, minkštos ir lygios kaip šilkas tekstūros. Snukio kaukė, ausys, kojos ir uodega daug tamsesnio tono nei kūnas ir švelniai susilieja su kūno spalva. Tonkino kačių kailis gali būti įvairių spalvų.

Tonkino katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Tonkino katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Tonkino katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Tonkino kačių veislė išvesta sukryžminus Siamo katę su Burmos kate, todėl jai būdingi abiejų šių veislių bruožai. Pirmą kartą išveistos XX a. šeštajame dešimtmetyje Amerikoje kaip auksaspalvėmis Siamo katės, šios katės dėmesio nesulaukė ir išpopuliarėjo tik septintajame dešimtmetyje kaip Tonkino katės.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Tonkino katės yra tokios pat prieraišios ir draugiškos, kaip artimos jų giminaitės Burmos ir Siamo katės. Šios katės labai mėgsta būti su žmonėmis ir yra puikios šeimos augintinės; sakoma, kad jos labai smalsios ir protingos. Jas galima išmokyti atlikti įvairias užduotis, o kad nenuobodžiautų, joms reikia žaisliukų ir žaidimų. Joms labai patinka draugija, taigi, jei turi būti ilgai paliekamos vienos, joms būtinas kompanionas. Jos balsingos ir, „kalbėdamosi“ su šeimininku, mielai čiauška ir sekioja iš paskos.

Sveikata

Šiuo metu nėra duomenų apie konkrečias paveldimas Tonkino kačių ligas. Kaip ir visas kates, Tonkino kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Tonkino kačių kailio nereikia pernelyg puoselėti; jis trumpas, todėl išsivalo pats, bet šioms katėms labai patinka dėmesys, kurį gauna šukuojamos.

Kiti vardai

Auksaspalvės Siamo katės