Sibiro miškinė katė

Sibiro miškinė katė

Sibiro miškinės katės yra didokos ir raumeningos, torsas statinaitės formos. Kailis ilgas ir tankus. Galva pakitusios pleišto formos, apvaliais kontūrais ir labai išraiškingomis akimis. Fiziškai šios katės atrodo stiprios ir galingos. Ilgesnieji trigubo kailio plaukai prie odos yra blyškūs, spalva galiuko link tamsėja. Todėl katei judant kailis mirga. Labiausiai paplitusios rudai rainos Sibiro miškinės katės, bet jos gali būti bet kokių raštų arba spalvų ir spalvų derinių, pvz., vientisos šviesiai violetinės arba vientisos šokoladinės.

Sibiro miškinė katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
Sibiro miškinė katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Sibiro miškinė katė
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Sibiro miškinė katė yra nacionalinė Rusijos katė. Ši natūrali veislė gyvuoja Rusijoje šimtus metų. Rašytinė Sibiro kačių istorija siekia net 1000-uosius metus, ir manoma, jos yra daugumos šiuolaikinių ilgaplaukių veislių protėviai. Daug kartų gyveno šaltame Rusijos klimate, todėl išsivystė ištvermingu šios veislės kačių kūnu pasižyminti sandara ir tankus trigubas vandens nepraleidžiantis kailis. XIX a. pradžioje kelios Sibiro katės buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją, bet populiarumu jas nurungė labai gauruotos persų katės. Dabar Jungtinėje Karalystėje susidomėjimas šia veislė vėl didėja.

Kilmės šalis

Rusija

Charakteris

Sibiro katės yra prieraišios ir joms labai patinka dėmesys. Šios veislės katės laikomos ištikimomis, mėgstančiomis bendrauti ir pasitikinčiomis savimi. Šios veislės katės švelnios, todėl yra puikios kompanionės. Jos mėgsta tupėti ant kelių arba gulėti kartu lovoje. Sibiro katės labai protingos ir geba „rasti išeitį“ norėdamos ko nors pasiekti, taip pat sakoma, kad jos mėgsta žaisti vandenyje, vandens dubenyje arba virtuvės plautuvėje su lašančiu vandeniu. Jos mėgsta karstytis ir yra puikios medžiotojos. Jos mielai murkia, bet moka ir cypsėti bei „čiulbėti“. Dauguma Sibiro kačių, jausdamosi laimingos, virpina uodegas.

Sveikata

Kai kurių linijų katės gali būti linkusios sirgti širdies liga, vadinama hipertrofine kardiomiopatija.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Nors Sibiro miškinių kačių ilgų plaukų kailis nelinkęs veltis, pravartu reguliariai jį šukuoti, kad visada būtų geros būklės. Ilgas kailis storiausias būna žiemos mėnesiais.

Kiti vardai

Sibiro katė