Siamo katė

Siamo katė

Siamo katės yra vidutinio dydžio, ilgo, lankstaus kūno – jis grakštus ir dailus, nors raumeningas. Kūnas harmoningas ir sportiškas, kojos lieknos, o letenos nedidelės ir ovalios. Žiūrint iš priekio galva primena trikampį, ji smailėja tiesiomis linijomis ir užsibaigia dailiu snukučiu. Ausys didelės ir smailios, pakreiptos taip, kad kontūras sutampa su trikampio linijomis. Akys rytietiškos formos ir įkypos į nosies pusę. Uodega ilga ir smailėjanti, „nelaužyta“. Trumpas, švelnus ir prie kūno prigludęs kailis yra blyškios spalvos, o spalvotos žymės – ryškesnio atspalvio. Spalvotos žymės dengia tik snukio kaukės plotą, ausis, kojas ir uodegą – šios kūno vietos yra vėsesnės. Kačių būna įvairiausių spalvų. Visų spalvų ir raštų kailių kačių akys būna ryškiai ir intensyviai mėlynos.

Siamo katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Siamo katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Siamo katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Siamo katės – viena populiariausių veislinių kačių veislių Jungtinėje Karalystėje, skaičiumi antra po britų trumpaplaukių. Taip pat ji viena lengviausiai atpažįstamų. Siamo katės kilo iš Siamo (dabar Tailandas) ir ši veislė gyvuoja jau šimtus metų. Yra legenda, kad Siamo katės buvo šventos ir saugojo Budos šventyklas. XIX a. devintajame dešimtmetyje Siamo katės atgabentos į Didžiąją Britaniją. Pirmosios Siamo katės buvo su klasikinėmis rudomis žymėmis, o kūnas – šiltos kreminės spalvos, tačiau Vakaruose pagal veisimo programą veislininkai panaudojo kitų veislių kates ir išvedė daugiau spalvų. Pirmosios Siamo katės buvo žvairos ir „laužytomis“ uodegomis, bet šiandien tai laikoma dideliu trūkumu.

Kilmės šalis

Tailandas (buvęs Siamas)

Charakteris

Siamo kačių triukšmingumas tikriausiai taip pat gerai žinomas, kaip ir klasikinė jų išvaizda. Šios veislės katės paprastai mėgsta bendrauti, yra ekstravertės ir gali būti nepaprastai triukšmingos. Siamo katės reikalauja dėmesio, jos nori būti šeimos narės. Ši katė netinka žmogui, kurio visą dieną nebūna namuose, ji nemėgsta būti viena, todėl vertėtų įsigyti du vienos vados Siamo kačiukus! Siamo katės nepaprastai protingos ir reikalauja užimtumo. Kad turėtų ką veikti, joms reikia parūpinti žaisliukų ir priemonių galąsti nagams, jas galima išmokyti atnešti žaisliukus.

Sveikata

Siamo veislės katės yra ilgaamžės, yra duomenų, kad kai kurios gyvena dvi dešimtis metų. Tačiau yra įvairių su šia veisle susijusių ligų. Kai kurių linijų katės gali būti linkusios sirgti kai kuriomis vėžio rūšimis, kaip antai limfoma, galimi kai kurie žarnyno augliai. Be to, panašu, kad Siamo kates dažniau vargina lėtinis kosulys (bronchų liga) ir jos dažniau nei kitų veislių katės vemia. Kai kurių linijų Siamo katės ryja neįprastus neėdamus daiktus (šis sutrikimas vadinamas pika), kaip antai ėda vilnonius drabužius, plastiką ir kitas medžiagas, tačiau nežinoma, kodėl jos taip elgiasi.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo, žvilgančio Siamo kačių kailio nereikia labai puoselėti, bet katei patinka dėmesys, kurį gauna šukuojama. Kaip ir dauguma trumpaplaukių veislių, šios katės labai gerai prižiūri savo kailį pačios. Kaip ir visas kates, Siamo kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.