Savanos katė

Savanos katė

Savanos veislės katės aukštos, lieknomis ilgomis kojomis, tačiau galutinis dydis taip pat gali priklausyti nuo konkrečios atžalos artumo pirmajai sukryžmintųjų kartai – pirmosios kartos katės gan didelės. Savanos veislės kačių patinai dažniausiai didesni už pateles. Savanos hibridų genetiką veikia atsitiktinumo veiksniai, todėl katės gali būti labai skirtingo dydžio, net vienoje vadoje. Pavienių savanos kačių išvaizda labai priklauso nuo kartos. Jos dažniausiai būna dėmėtos, bet taip pat gali būti klasikinių arba marmurinių raštų, sniego ir melsvos arba kitų maišytų spalvų. Ausys aukštos, giliais kaušeliais, apvaliais kraštais ir stačios (ausų nugarėlių viduryje yra šviesi juosta, o abipus jos – juodi, tamsiai pilki arba rudi ruožai, todėl atrodo kaip akys), nosis plati, o akys nuleistais vokais. Trumpa uodega yra su juodais žiedais, lygiu juodu galiuku. Akys gali būti žalios, rudos arba auksinės.

Savanos katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Savanos katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Savanos katė
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Savanos katės gana prieštaringai vertinama veislė. Ši veislė išveista naminę katę sukryžminus su servalu – vidutinio dydžio laukine Afrikos kate didelėmis ausimis. Pirmoji sukryžminta vada vėl veisiama ir atvesti kačiukai vadinami naminiais. Ši veislė pradėta praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje, ją pripažįsta viena iš kačių mėgėjų organizacijų.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Šios katės nėra labai paplitusios, todėl sunku apibendrinti jų charakterio savybes ir pasakyti, ar jos nuspėjamos. Labai daug gali priklausyti nuo jų artumo pirmajai sukryžmintai vadai. Turimais duomenimis, kai kurios būna labai linkusios bendrauti ir yra draugiškos naujiems žmonėms bei kitoms katėms ir šunims, o kitos, pamačiusios nepažįstamąjį, pabėga ir pasislepia arba ima šnypšti ir urgzti. Savanos veislės katės taip pat gali labai aukštai iššokti (8 pėdas) iš stovimos padėties ir greitai mokosi. Ši katė – ne „pradinukams“, ji gana didelė ir stipri, ją aprašant dažnai vartojamas žodis „atkakli“, bet dauguma tokių aprašymų pateikia šių kačių veislininkai, taigi sužinoti ką nors daugiau sudėtinga. Ar ji labai saugos savo teritoriją nuo kitų kačių, jei bus leidžiama į lauką? Ar ji elgsis su vietos laukiniais gyvūnais kaip didelė plėšrūnė? Savanos katės moka čirškėti kaip servalai ir kniaukti, kaip naminės katės, arba skleisti mišrius garsus. Taip pat jos garsiai šnypščia, ir šis garsas skamba grėsmingai.

Sveikata

Dar anksti pasakyti, ar šios veislės katės turi kokių nors sveikatos problemų, nes veterinarinėje literatūroje kol kas nieko nenurodoma.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Prižiūrėti savanos kačių kailį lengva. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Papildoma informacija

Suprantama, norint veisti šias kates, servalus reikia laikyti saugioje patalpoje ir tinkamai juos aprūpinti. Jungtinėje Karalystėje norint laikyti servalus ir pirmos kartos hibridus reikia turėti licenciją pagal Pavojingų laukinių gyvūnų įstatymą. Nėra atvirai aptariama, kaip saugiai išvedami pirmieji servalo ir naminės katės hibridai.