Rusų melsvoji katė

Rusų melsvoji katė

Rusų melsvosios katės yra vidutinio dydžio arba didelės, dailiu grakščiu kūnu ir ilgomis lieknomis kojomis. Šios katės vaikšto tarsi ant pirštų galiukų. Galva pleišto formos, su aiškiai matomomis ūsų pagalvėlėmis ir didelėmis ausimis. Guvios žalios akys toli viena nuo kitos ir beveik migdolo formos. Kailis dvigubas laibai tankiu poplaukiu ir yra švelnus, trumpas ir minkštas. Rusų melsvųjų kačių kailio tekstūra labai skiriasi nuo visų kitų veislių – tai pats tikriausias veislės rodiklis. Nors šios katės vadinamos rusų melsvosiomis, pasitaiko ir juodos bei baltos spalvų rusų melsvųjų kačių. Populiariausio melsvojo varianto kačių kailis yra aiškios, lygios melsvos spalvos ir žvilga sidabru.

Rusų melsvoji katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Rusų melsvoji katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Rusų melsvoji katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Rusų melsvosios katės iš pradžių buvo vadinamos Archangelsko katėmis, nes pasakojama, kad į Europą jos atkeliavo laivuose iš Rusijos uosto Archangelsko. Jos taip pat vadinamos ispaniškosiomis katėmis ir Maltos katėmis, ypač JAV, kur pastarasis pavadinimas išliko iki amžiaus pradžios. Tačiau yra tvirtų įrodymų, kad šios katės susijusios su Rusija. Daug kačių panašių spalvų kailiais aptinkama Skandinavijoje, o tankus kailis rodo, kad jos yra šiaurės klimato vietų gyventojos. Mėlyna laikoma būdinga šios veislės spalva, tačiau yra ir juodos ar baltos spalvos rusų melsvųjų kačių. Šios spalvos atsirado per Antrąjį pasaulinį karą, kai kelios likusios rusų melsvosios katės norint išsaugoti skaičių buvo sukryžmintos su britų mėlynosiomis ir Siamo katėmis.

Kilmės šalis

Rusija

Charakteris

Rusų melsvosios katės yra tylios ir jautrios, kai kada būna nedrąsios ir santūrios, bet sakoma, kad jos nepaprastai ištikimos pasirinktam žmogui. Jos gali vengti nepažįstamųjų ir neskuba susidraugauti su žmonėmis. Įsikūrusios aplinkoje, kurioje yra mėgstamos, jos mielai žaidžia su žaisliukais ir mėgsta šokinėti, laipioti ir visur bėgioti, jos labai guvios ir eiklios.

Sveikata

Rusų melsvųjų veislės katės gan sveikos.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Kaip ir daugumos trumpaplaukių, rusų melsvųjų kailio nereikia daug puoselėti, kad jis būtų sveikas, bet šioms katėms labai patinka dėmesys ir jos mėgsta būti šukuojamos minkštu šepečiu. Rekomenduojama kasmet tikrinti šių augintinių, kaip ir visų kačių, sveikatą, jas skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.