Skudurinukė

Skudurinukė

Skudurinukės yra didelės, galingos ir įspūdingos katės su išskirtinėmis žymėmis. Tačiau šios katės yra labai romios ir ramios, todėl atrodo kaip suglebusios skudurinės lėlės. Plačios galvos viršugalvis plokščias, ausys toli viena nuo kitos. Sodrios mėlynos akys yra didelės. Kūnas ilgas ir raumeningas, krūtinė plati, kaklas trumpas, o kojos tvirtos. Letenos didelės, apskritos ir su kuokšteliais, o uodega ilga ir gauruota. Skudurinukių kailis švelnus kaip šilkas ir tankus, užauga nuo vidutinio ilgumo iki ilgo, o suaugusios katės apie kaklą ir ant šlaunų turi turėti gaurus. Skudurinukių veislės kačių kailis būna trijų skirtingų raštų, o kiekvienas raštas būna keturių spalvų. Taip pat esama pirštinėtųjų skudurinukių su papildomomis baltomis žymėmis.

Skudurinukė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per dieną
Skudurinukė
  • Kasdienė mankšta : Žemas
Skudurinukė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Pirmieji kačiukai skudurinukai gimė Kalifornijoje praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Veikiausiai jie gimė susiporavus baltai persų karalienei (patelei) ir Birmos arba Birmos tipo katinui. Paimta ant rankų, ši katė labai atsipalaiduoja ir suglemba tarsi skudurinė lėlė, todėl ir gavo tokį vardą. Kai kas sako, kad šią savybę nulėmė nelaimingas atsitikimas, kurį karalienė patyrė besilaukdama kačiukų, tačiau kačiukai negali genetiškai paveldėti patirto sužeidimo. Labiau tikėtina, kad daugelis kačių taip elgiasi pasitikėdamos savo šeimininkais ir skudurinukės yra ypač patiklių kačių veislė.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Skudurinukė, ko gero, pati romiausia iš visų naminių kačių veislių. Šios katės dažniausiai būna viskuo patenkintos ir nereiklios, jos pakenčia daugumą aplinkybių. Jos yra nepaprastai švelnaus ir romaus būdo, ištikimos ir pasišventusios. Paplitęs įsitikinimas, kad šios katės nejaučia skausmo, – tai visiška netiesa! Jų romumas susijęs su labai patiklia prigimtimi, o ne nejautrumu.

Sveikata

Su skudurinukėmis siejama paveldima širdies liga (hipertrofinė kardiomiopatija), dėl kurios jau ankstyvame amžiuje gali išsivystyti širdies nepakankamumas – pasitarkite su veislininku, jei ketinate įsigyti šios veislės katę.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

iena iš priežasčių, dėl kurių britų trumpaplaukės katės taip išpopuliarėjo praėjusiame amžiuje, – beveik nereikia prižiūrėti jų kailio. Kailis trumpas ir tankus, katė pati lengvai jį susitvarko. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama regulia

Papildoma informacija

Jei ketinate naudoti savo skudurinukę veisimui, pasitarkite su veterinaru dėl širdies ligos tyrimo.