Rytų ilgaplaukė katė

Rytų ilgaplaukė katė

Rytų ilgaplaukės yra ilgo, lankstaus ir dailaus kaip Siamo katės kūno, galva ir ausys – trikampio pleišto formos. Kailis ilgas ir švelnus kaip šilkas, bet, kadangi neturi vilnų poplaukio, kaip persų katės, ir kailis prisišlieja prie kūno, oficialiai šios katės priskiriamos pusiau ilgaplaukių kategorijai. Uodega yra puošniai papurusi. Šios katės būna įvairiausių spalvų, kailis nuo vientiso iki dulsvo, spalvotais plauko galiukais arba rainas. Visų rytų ilgaplaukių kačių akys būna migdolo formos ir žalios, išskyrus baltas kates – jų akys gali būti žalios ar žydros arba skirtingų spalvų (viena vienos, kita kitos spalvos).

Rytų ilgaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
Rytų ilgaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Rytų ilgaplaukė katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Rytų ilgaplaukės katės pirmiausia XIX a. buvo atgabentos iš Ankaros (Turkija) ir tai buvo pirmosios ilgaplaukės katės, kurios pasiekė Vakarų Europą. Ši veislė išnyko, kai XX a. pirmojo dešimtmečio pradžioje buvo atgabentos vešlesnio kailio persų katės. Šiuolaikines rytų ilgaplaukes genetiškai atkūrė Jungtinės Karalystės veislininkai sukryžminę Abisinijos kates (dėl ilgaplaukiškumo geno) ir Siamo kates (dėl kūno tipo). Kelios iš autentiškųjų kačių buvo išvežtos į JAV, ten jos buvo veisiamos ir dabar vadinamos turkų angorų katėmis. Rytų ilgaplaukės katės anksčiau buvo vadinamos britų angorų katėmis, bet 2002 m. britų kačių mėgėjai jas pervadino, kad jos nebūtų painiojamos su turkų angoromis. Europoje vientisos spalvos rytų ilgaplaukės žinomos Javos kačių vardu.

Kilmės šalis

Anglija

Charakteris

Šios, kaip ir visos rytų tipo katės, yra guvios ir draugiškos. Šios veislės katės visur kiša nosį ir visada nori viską žinoti. Rytų ilgaplaukės yra labai balsingos katės, jos greitai ima nuobodžiauti, tad jų pramogoms ir žaidimams reikia skirti daug dėmesio. Šios katės trokšta draugijos, ir į tai reikia atsižvelgti, jei didžiąją dalį dienos nebūnate namuose – įsigykite du vados kačiukus, kad jie turėtų draugiją.

Sveikata

Nors dauguma rytų ilgaplaukių gyvena ilgai ir sveikai, esama įvairių ligų, kurios siejamos su Rytų kačių šeima – šios ligos panašios į tas, kuriomis serga Siamo katės, mat jos yra artimos giminaitės.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Nors kailis ilgas ir švelnus kaip šilkas, rytų ilgaplaukės katės neturi vilnų poplaukio, todėl jas reikia mažiau šukuoti nei persų ilgaplaukes. Vis dėlto verta reguliariai iššukuoti negyvus plaukus, kad kailis būtų kuo puikiausias. Kaip ir visas kates, rytų ilgaplaukių veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Kiti vardai

Užsienio ilgaplaukės, angoros, mandarinai, britų angoros