Egzotiškoji trumpaplaukė katė

Egzotiškoji trumpaplaukė katė

Egzotiškosios trumpaplaukės yra vidutinio dydžio, kresnos katės. Galva apskrita ir plati, ausys nedidelės ir toli viena nuo kitos, snukutis trumpas ir atviras. Akys didelės ir apvalios, skaisčios spalvos. Trumpos, storos ir stiprios kojos didelėmis apvaliomis letenėlėmis, pirštai su kuokšteliais. Uodega trumpa ir pūkuota. Kailis trumpas, storas ir vešlus su tankiu ir minkštu poplaukiu. Egzotiškosios trumpaplaukės būna visų persų katėms būdingų spalvų ir kailių raštų, taip pat būna dėmėtos, kaip rainos katės.

Egzotiškoji trumpaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Egzotiškoji trumpaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Žemas
Egzotiškoji trumpaplaukė katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Egzotiškosios trumpaplaukės katės visais atžvilgiais yra persų trumpaplaukės katės ir net kačių parodose įtraukiamos į ilgaplaukių kačių skyrių. Amerikoje selektyvaus veisimo būdu iš Amerikos trumpaplaukių ir persų ilgaplaukių siekta išvesti katę, kuri atrodytų visiškai taip pat, kaip persų katė, tik kailis būtų kitoks. Didžiojoje Britanijoje britų trumpaplaukės tokiu pačiu būdu buvo kryžminamos su persų ilgaplaukėmis katėmis. Vidutinio ilgumo kailį daug lengviau prižiūrėti, bet jo spalvų bei raštų įvairovė didžiulė. Egzotiškosios trumpaplaukės katės pirmą kartą pastebėtos praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Kilmės šalis

Amerika / Didžioji Britanija

Charakteris

Egzotiškosios trumpaplaukės katės yra tokio pat meilaus charakterio, kaip jų ilgaplaukės giminaitės, ir nėra tokios padūkusios, kaip daugelis trumpaplaukių veislių kačių. Egzotiškosios katės mielai būna namuose vienos ir ramiai gyvena

Sveikata

Su šia veisle ir artimomis giminaitėmis persų katėmis siejama įvairių sveikatos problemų. Dėl trumpesnės galvos ir plokštesnio snukučio gali pasitaikyti žandikaulio deformacijų, sukeliančių dantų ligas, ir katei gali būti sunku ėsti bei lakti. Šnervės siauros, o gomurys minkštas ir per ilgas, todėl gali atsirasti kvėpavimo problemų. Ašarų latakai gali būti išsidėstę neįprastai, todėl akys nuolat ašaroja, o snukutis drėksta, tad gali atsirasti snukio odos bėrimų ir žaizdelių. Dėl plokščio snukio taip pat didėja akių ligų tikimybė. Egzotiškosios veislės katės gali turėti geną, dėl kurio, inkstuose atsiradus cistoms, išsivysto inkstų nepakankamumas (vadinamas autosomine dominantine policistine inkstų liga). Praėjusio šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje atsiradus galimybei atlikti atrankinius tyrimus ši liga nustatyta daugiau kaip trečdaliui visų persų ir egzotiškųjų trumpaplaukių kačių. Taikydami atrankinius tyrimus veislininkai dabar stengiasi išnaikinti šią ligą – visada prašykite veislininko parodyti policistinės inkstų ligos tyrimų sertifikatus, suteiktus katėms, kurios naudojamos kačiukams veisti.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Nors, palyginti su ilgaplaukėmis giminaitėmis, egzotiškųjų trumpaplaukių kačių kailį prižiūrėti yra lengviau, jam reikia skirti dėmesio. Reguliariai prižiūrimame kailyje nesivels negyvi plaukai ir jais neaplips jūsų baldai. Jei dėl plokščio šių kačių snukučio akys linkusios ašaroti, akių kampučius ir nosies kraštelius reikės reguliariai valyti. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.

Papildoma informacija

Jei ketinate naudoti savo egzotiškąją trumpaplaukę katę veisimui, turėsite atlikti policistinės inkstų ligos tyrimus, kad vada būtų tikrai sveika. Teiraukitės veterinaro.