Egipto mau

Egipto mau

Egipto mau yra dailios, sportiškos katės su netvarkingai taškuotu kailiu. Egipto mau kačių snukučiams būdinga ypatinga „susirūpinimo“ išraiška. Šį įspūdį sukuria didelės agrastų žalumo akys, tiesiai įsodintos po lygia kakta, tarp lygiagrečių nosies linijų. Egipto katės nėra tokios tvirtos, kaip britų trumpaplaukės katės, bet ir ne tokios laibos, kaip Rytų katės. Egipto mau kačių kailis glotnus ir švelnus kaip šilkas, pasižymi žvilgesiu. Kaktoje matoma būdinga M raidė ir surauktų antakių žymės, sudarančios linijas ant kaktos, besitęsiančias toliau ant sprando. Taškuotas Egipto mau katėms būdingas raštas būna kelių spalvų – tamsesnės žymės išsiskiria šviesiame fone.

Egipto mau
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Egipto mau
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Egipto mau
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Mau egiptietiškai reiškia katė, ši veislė nepaprastai panaši į didingas taškuotas kates, vaizduojamas Egipto mene. Veislė kilusi iš Kaire aptiktos taškuotos katės, kuri, sakoma, 1953 m. buvo rusų kunigaikštytės atvežta į Romą. Italijoje ji veisė daug taškuotų kačiukų, o vėliau persikėlė į Šiaurės Ameriką, ten veisėjai išvedė šiuolaikinę Egipto mau veislę. Sakoma, kad būdingos žymės ant šios katės galvos primena skarabėjų, kuris Senovės Egipte laikytas šventu vabalu. Į Jungtinę Karalystę Egipto mau katės atvežtos tik 1998 m.

Kilmės šalis

Egiptas / Italija

Charakteris

Egipto mau katės yra meilios ir žaismingos. Jos laikomos nepaprastai protingomis katėmis, mielai išmoksta visokių gudrybių, vaikščioti su pavadėliu. Šios veislės katės mėgsta veiklą ir dėmesį, taigi būna puikūs šeimos augintiniai. Egipto mau katės aktyvios, todėl joms reikia ko nors, kas jas paskatintų, pavyzdžiui, žaisliukų arba draugų, su kuriais galėtų žaisti, ypač jei jos ilgiau paliekamos vienos.

Sveikata

Egipto mau katės nėra labai paplitusi veislė, ir šiuo metu duomenų apie būdingas sveikatos problemas neturima.

Priežiūra

Egipto mau kačių kailio specialiai prižiūrėti nereikia, nes katės pačios susitvarko trumpą švelnų kailį, vis dėlto katei patinka šukavimas švelnius šepečiu ir kartu gaunamas šeimininko dėmesys. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.