Kornvalio reksas

Kornvalio reksas

Kornvalio reksai yra raumeningi, liauni ir laibi ilgakojai. Jie sunkesni nei atrodo. Katės galva ilga, pleišto formos, kaukolė plokščia, o didelės ausys – aukštai ant viršugalvio. Išskirtiniausias šių kačių bruožas – švelnus ir minkštas liesti garbanotas kailis. Garbanotas kailis yra be išorinio plaukų sluoksnio, atrodo, tarsi banguotų ir vilnytų. Ūsai tokie pat raityti, kaip ir visas kailis. Kornvalio reksai turi išskirtinį kvapą, pasak kai kurių šeimininkų, šiek tiek primenantį sūrio aromatą. Kailis gali būti bet kokios spalvos arba rašto.

Kornvalio reksas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Kornvalio reksas
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Kornvalio reksas
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Kornvalio reksų veislė atsirado dėl natūralios mutacijos, kuri buvo pastebėta 1950 m., Kornvalio ūkio katei atsivedus kačiuką garbanotu kailiu. Jis buvo vėl suporuotas su motina, ir du naujos vados kačiukai gimė garbanoti – dabar jie siejami su šia veisle. Devonreksų ir Kornvalio reksų garbanotų plaukų mutacijos skirtingos. Kryžminant devonreksus ir Kornvalio reksus vedamos tiesiaplaukių kačiukų vados!

Kilmės šalis

Anglija (Kornvalio grafystė)

Charakteris

Kornvalio reksai gan padykę, tarsi būtų visada jauni! Reksai labai protingi, jiems patinka žaisti ir mokytis naujų išdaigų. Valandų valandas jie mielai žaidžia žaidimus „atnešk“. Šios katės gyvastingos, tačiau mielai susirango ant kelių ramiai pagulėti. Reksai greitai sušąla ir visada ieško kuo šiltesnės vietos miegoti.

Sveikata

Su šia veisle siejama viena liga – hipotrichozė, arba plaukų slinkimas, dėl kurio nuplinkama. Dėl neįprasto kailio šios katės turi polinkį sirgti tam tikromis odos ligomis, be to, jas dažnai vargina grybelinės infekcijos.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Banguotam Kornvalio reksų kailiui nereikia daug priežiūros. Norint geriau pašalinti negyvus plaukus galima šukuoti guminiais šepečiais, bet šukuoti reikia atsargiai, nes persistengus galima visam laikui sugadinti plaukus. Vasaros mėnesiais šviesiaplaukių kačių ausis, galimas dalykas, teks tepti apsaugos nuo saulės priemonėmis. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.

Papildoma informacija

Nors Kornvalio reksai šeriasi daug mažiau nei kitų veislių katės (nes yra mažiau plaukuoti), vis dėlto negalima teigti, kad šios veislės gyvūnai visiškai nesišeria ar kad jų plaukau nealergizuoja. Iš tiesų alergiją sukeliantis baltymas yra katės seilėse.