Burmila

Burmila

Burmilos yra vidutinio sudėjimo katės, panašios į Burmos kates, tvirto raumeningo kūno ir tiesia, stipria nugara. Patelė daug mažesnė ir dailesnė nei patinas. Galva švelniai gaubtu viršugalviu, snukutis pleišto formos, o ausys toliau viena nuo kitos. Išraiškingos akys gali būti bet kokios spalvos nuo auksinės iki žalios. Kailis trumpas ir prigludęs, blankiu poplaukiu, o kiekvienas plauko galiukas pasižymi lygia tamsesne spalva – toks kailis dengia visas kitas kūno dalis, o kaktoje yra išskirtinė M formos žymė.

Burmila
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Burmila
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Burmila
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Burmilos katės yra trumpaplaukės, jos priklauso Azijos kačių grupei. Ši veislė sukurta 1981 m. atsitiktinai suporavus šinšilą katiną ir šviesiai violetinės spalvos Burmos patelę. Kačiukai atrodė ir elgėsi kaip Burmos katės, bet jų kailis buvo nuostabios sidabrinės spalvos su šinšiloms būdingomis žymėmis ant plaukų galiukų. Jie sukėlė tokį susidomėjimą, kad tai porai buvo leista vėl susiporuoti, taip buvo atvesta dar viena vada.

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Charakteris

Burmilos katės yra ne tokios triukšmingos, kaip Burmos katės, bet ne tokios romios, kaip šinšilos katės. Šioms katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Burmilos būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose. Kaip ir dauguma Azijos kačių, Burmilos labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris.

Sveikata

Veterinarijos literatūroje nerašoma apie konkrečias ligas, susijusias su Azijos katėmis, tačiau šiai grupei priklausantys gyvūnai gali sirgti ligomis, siejamomis su Burmos katėmis. Kai kurių Burmos veislės linijų katės, regis, dažniau nei kitų veislių katės serga cukriniu diabetu.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo prigludusio Burmilos kačių kailio nereikia pernelyg puoselėti, vis dėlto joms patinka dėmesys, kurį gauna per tokias procedūras. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.