Britų trumpaplaukė katė

Britų trumpaplaukė katė

Britų trumpaplaukės katės yra didokos, galima sakyti – stambokos ar kresnos. Daugelis bruožų yra apvalaini – snukutis ir skruostai, ausys, akys ir galva. Trumpa plati nosis virš tvirto atitraukto smakro, neatsikišusi krūtinė, trumpa stora uodega – viskas byloja, kad katė stipri ir tvirta. Kailis trumpas ir tankus, nepūkuotas, būna daugiau kaip 100 spalvų ir raštų derinių.

Britų trumpaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Britų trumpaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Britų trumpaplaukė katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Britų trumpaplaukės – pati populiariausia veislinių kačių veislė Jungtinėje Karalystėje. Nors rašytinių dokumentų apie britų trumpaplaukes turima tik nuo amžiaus pradžios, ši veislė gyvuoja jau šimtus metų. Pirmąsias trumpaplaukes kates į Didžiąją Britaniją tikriausiai atgabeno įsiveržusi romėnų kariuomenė – jos graviūrose ir paveiksluose vaizduojamos šimtus metų. Daug jų pateko į Naująjį pasaulį, ten jos labai išpopuliarėjo. Šiandien veislei būdingi įvairios spalvos ir kailių raštai – tai selektyvaus geriausių gatvės kačių veisimo devynioliktame amžiuje ir kruopštaus veisimo planavimo iki šių dienų rezultatas.

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Charakteris

Britų trumpaplaukes kates galima vadinti švelniosiomis kačių pasaulio milžinėmis. Su žmonėmis ir kitais gyvūnais elgiasi meiliai, yra prieraišios. Britų trumpaplaukės nereikalauja tiek daug žmogaus dėmesio, jos tylesnės ir nėra tokios smalsios, kaip daugelis Rytų kačių, per smalsumą vis patenkančių į bėdą!

Sveikata

Britų trumpaplaukės yra stipri veislė, jų nevargina didelės bėdos. Praeityje jos mišrintos su persų katėmis, todėl išlieka nedidelė galimybė susirgti policistine inkstų liga. Dėl šios progresuojančios ligos susidaro cistos arba atsiranda plyšių, todėl atsiranda inkstų negalavimų. Galima atlikti genetinį tyrimą, tad tikrai pravartu pasiteirauti veislininkų dėl kačių būklės – geri veislininkai turėtų išmanyti šį klausimą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Viena iš priežasčių, dėl kurių britų trumpaplaukės katės taip išpopuliarėjo praėjusiame amžiuje, – beveik nereikia prižiūrėti jų kailio. Kailis trumpas ir tankus, katė pati lengvai jį susitvarko. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.