Bengalijos katė

Bengalijos katė

Bengalijos katė yra didelė, aptaki ir labai raumeninga katė su stora uodega – ši būna nuleista. Šių kačių laukinės išvaizdos įspūdį sustiprina išskirtinis storas, ištaigingai taškuotas arba marmuro rašto kailis. Galva plati, ausys nedidelės, ūsų pagalvėlės ryškios, o akys išsiskiria juodais apvadais ir yra migdolo formos. Uodega stora, smailėjanti, užsibaigia juodu galiuku. Nėra kitos tokios kačių veislės, kuriai būtų būdingas toks aukso arba perlo dulkių įspūdis (žvilgesys), kaip kai kurių Bengalijos kačių. Jos gali būti labai reiklios, nes yra labai aktyvios.

Bengalijos katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Bengalijos katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Bengalijos katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Bengalijos katės yra gana nauja kačių veislė, išvesta JAV iš pradžių sukryžminus Azijos leopardinę ir naminę kates. Bengalijos katės pavadintos pagal lotynišką laukinio protėvio Felis bengalensis (Azijos leopardinė katė) pavadinimą. Kuriant naminių Bengalijos kačių veislę norėta, kad jos išliktų fiziškai labai panašios į gražiuosius laukinius protėvius, tačiau kartu siekta, kad naujosios veislės naminės katės būtų malonios ir patikimos šeimos draugės. Bengalijos katės yra penkta pagal populiarumą veislė Jungtinėje Karalystėje.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Bengalijos katės pasitiki savimi, taip pat yra prieraišios. Jos yra nepaprastai energingos ir žaismingos. Šios veislės katės yra protingos ir, regis, viską, ką mato aplink – taip pat ir šeimos šunį, – vertina vienu požiūriu: „ar su tuo galima žaisti?“ Jos gyvastingos, labai mėgsta laipioti ir būna balsingos – gali pasižymėti ypatingu balsu. Jis apibūdinamas įvairiai – kaip burkavimas, čiulbėjimas ar keistas gergždžiantis garsas. Bengalijos kačių veislė yra labai balsinga, jos turi labai platų „žodyną“, kai kurie garsai būna labai šaižūs, ypač nepažįstamoje aplinkoje. Dieną joms reikia draugijos, kad nebūtų nuobodu.

Sveikata

Kol kas nėra nurodoma paveldimų šios veislės trūkumų, tačiau manoma, kad jai labiau nei kitoms veislėms būdinga širdies liga hipertrofinė kardiomiopatija. Kai kurios Bengalijos katės taip pat dažniau serga infekciniu kačių peritonitu.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo žvilgančio Bengalijos kačių kailio nereikia labai puoselėti, bet katėms patinka dėmesys, kurį jos gauna šukuojamos. Kaip ir dauguma trumpaplaukių veislių atstovių, šios katės pačios labai gerai prižiūri savo kailį. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Papildoma informacija

Bengalijos katės yra labai draugiškos, ypač su savo šeimynykščiais, tačiau sakoma, kad kai kurios labai saugo savo teritoriją ir nemėgsta kaimynystėje gyvenančių kačių, o tai gali kelti keblumų, jei šalia gyvena daug kitų kačių.