Balio katė

Balio katė

Balio katės yra labai gražūs vidutinio dydžio gyvūnai, tokių pat pailgų lieknų formų, kaip ir Siamo katės. Kūnas lieknas ir grakštus, o galvos profilis tiesus, ausys didelės, gali būti su kuokšteliais. Jų kailis vilnijantis ir švelnus kaip šilkas, gali būti nuo vieno iki kelių centimetrų ilgio, lygiai prigludęs prie kūno. Uodega ilga ir puri, jos plaukai daug ilgesni. Vilna neturi poplaukio, todėl oficialiai šios katės priskiriamos pusiau ilgaplaukėms. Akys šviesiai mėlynos, rytietiškos formos. Kailio spalva kai kuriose vietose (ant ausų, snukučio, kojų, letenėlių ir uodegos) ir kaukė tokios pat, kaip ir Siamo kačių. Jungtinėse Amerikos Valstijose Balio katės, turinčios dar ir kitų žymių, kurios skiriasi nuo leidžiamų, vadinamos Javos katėmis.

Balio katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
Balio katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Balio katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Iš esmės Balio katė yra ilgaplaukė Siamo katė. Pirmą kartą šios veislės katės pastebėtos XX a. pradžioje, tačiau veislininkai iš pradžių ilgaplaukių kačiukų atsisakydavo. Po Antrojo pasaulinio karo veislė buvo išvystyta ir iš pradžių vadinta ilgaplaukėmis Siamo katėmis, vėliau pavadinta Balio, nes šios katės panašios į grakščias Tolimųjų Rytų šventyklų šokėjas. 1961 m. Balio kačių veislė pripažinta Amerikoje, bet tik aštuntajame XX a. dešimtmetyje ji atvežta į Europą.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Balio kačių temperamentas panašus į Siamo kačių, tačiau kai kurie šeimininkai teigia, kad Balio katės šiek tiek ramesnės. Tačiau tikėtina, kad Balio katė bus veikiau ekstravertė ir reikalaus dėmesio iš savo draugų žmonių. Balio katės yra nepaprastai balsingos, jos tarsi kalbasi su šeimininku. Šios katės trokšta būti šeimos narės, reikalauja dėmesio, taigi joms patinka žmonių draugija, todėl tinka žmogui, kuris nebūna visą dieną išėjęs.

Sveikata

Balio katės giminingos Siamo katėms, taigi jas gali varginti tie patys paveldimi negalavimai.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Taip pat reikia reguliariai ir dažnai prižiūrėti Balio kačių kailį, kad jis išliktų dailus ir švelnus, geros būklės, neatsirastų gniutulų ir nesusiveltų. Kaip ir visas kates, Balio veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, saugoti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.