Azijos katė

Azijos katė

Azijos katės yra ilgo, vidutinio dydžio kūno, gan raumeningos, o uodega užsibaigia apvaliu galiuku. Patelės daug mažesnės ir dailesnės nei patinai. Galva kūgio formos, švelniai gaubtu viršugalviu, vidutinio dydžio ausys yra toliau viena nuo kitos, akys didelės su sidabro spalvos apvadais. Kailis gali atrodyti kaip muarinis šilkinis audinys, yra trumpas, švelnus ir prigludęs prie kūno. Šios grupės gyvūnai būna įvairiausių spalvų ir raštų.

Azijos katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Azijos katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Azijos katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Azijos katės panašios į Burmos kates, tačiau jų kailio spalvos nepripažįstamos priklausant Burmos kačių veislei. Šiai grupei priklauso Bombėjaus, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės. Tai jauna ir sparčiai besivystanti veislė, jos populiacija auga. Šiai grupei priskiriamos Bombėjaus katės, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės, vardijamos atskirai

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Charakteris

Azijos katės temperamentu labai panašios į Burmos kates – jos nepaprastai draugiškos ir meilios, bet šiek tiek mažiau padūkusios nei Burmos katės. Azijos katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Jos būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose ir kniaukia reikalaudamos dėmesio. Azijos katės labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Jos labai gerai jaučia savo šeimininkų nuotaiką, todėl yra puikios draugės.

Sveikata

Veterinarijos literatūroje nerašoma apie konkrečias ligas, susijusias su Azijos katėmis, tačiau šiai grupei priklausantys gyvūnai gali sirgti ligomis, siejamomis su Burmos katėmis. Kai kurių Burmos veislės linijų katės, regis, dažniau nei kitų veislių katės serga cukriniu diabetu.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo prigludusio Azijos trumpaplaukių kačių kailiuko nereikia pernelyg puoselėti, nors joms patinka dėmesys, gaunamas per tokias procedūras. Kaip ir visas kates, Azijos kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.