Amerikos šiurkščiaplaukė katė

Amerikos šiurkščiaplaukė katė

Kaip matyti iš veislės pavadinimo, jos ypatybė yra kailis. Amerikos šiurkščiaplaukės katės nemažos, jų kailis šiurkštus, stangrus ir standus – kiekvienas plaukas, nuo trumpo iki vidutinio, būna plonas ir raitytas arba užsilenkęs. Ūsai dažnai būna riesti. Kailiuko standumas visiškai išryškėja tik katei subrendus, o labai garbanoti kačiukai užaugę gali turėti tik banguotą, o ne standų styrantį kailį ir atvirkščiai. Kailis būna įvairiausių spalvų, raštų ir margumo.

Amerikos šiurkščiaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Amerikos šiurkščiaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Amerikos šiurkščiaplaukė katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Amerikos šiurkščiaplaukių kačių veislėje prasidėjo savaiminė mutacija – 1966 m. Niujorko ūkyje kačių vadoje tarp kačiukų įprastu kailiu gimė vienas keisto kailio katinėlis (pavadintas Adamo vardu). Visas Amerikos šiurkčiaplaukes galima kildinti iš Adamo. Amerikos šiurkščiaplaukės išpopuliarėjo JAV ir Kanadoje, tačiau kitur jos mažai žinomos, ir Jungtinėje Karalystėje ši veislė nepripažįstama galinti dalyvauti parodose.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Amerikos šiurkščiaplaukė yra draugiška ir rami katė. Ji nenervingo, meilaus būdo, švelni ir žaisminga, labai mėgsta žaislus ir žaisti su šeimininku. Tai ne per „šnekiausia“ veislė.

Sveikata

Amerikiečių veislininkai tvirtina, kad šios veislės katės yra stiprios sveikatos, serga retai. Šių duomenų negalima patvirtinti remiantis JK populiacijos stebėjimais, nes čia jų skaičius nedidelis.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Abisinijos kačių kailį lengva prižiūrėti. Jos mėgsta būti šukuojamos šepečiu ar šukomis, o jei norite, kad kailiukas būtų iš tiesų „profesionaliai“ prižiūrėtas ir žvilgėtų, galite nublizginti jį švelniai braukdami drėgnu zomšiniu audiniu, kad kailis spindėtų. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.