Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Sibiro Miškinė Katė

Sibiro Miškinė Katė

Sibiro miškinės katės yra didokos ir raumeningos, torsas statinaitės formos. Kailis ilgas ir tankus. Galva pakitusios pleišto formos, apvaliais kontūrais ir labai išraiškingomis akimis. Fiziškai šios katės atrodo stiprios ir galingos. Ilgesnieji trigubo kailio plaukai prie odos yra blyškūs, spalva galiuko link tamsėja. Todėl katei judant kailis mirga. Labiausiai paplitusios rudai rainos Sibiro miškinės katės, bet jos gali būti bet kokių raštų arba spalvų ir spalvų derinių, pvz., vientisos šviesiai violetinės arba vientisos šokoladinės.

Verta žinoti
  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Hipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Sibiro katės yra prieraišios ir joms labai patinka dėmesys. Šios veislės katės laikomos ištikimomis, mėgstančiomis bendrauti ir pasitikinčiomis savimi. Šios veislės katės švelnios, todėl yra puikios kompanionės. Jos mėgsta tupėti ant kelių arba gulėti kartu lovoje. Sibiro katės labai protingos ir geba „rasti išeitį“ norėdamos ko nors pasiekti, taip pat sakoma, kad jos mėgsta žaisti vandenyje, vandens dubenyje arba virtuvės plautuvėje su lašančiu vandeniu. Jos mėgsta karstytis ir yra puikios medžiotojos. Jos mielai murkia, bet moka ir cypsėti bei „čiulbėti“. Dauguma Sibiro kačių, jausdamosi laimingos, virpina uodegas.

Kilmė

Kilmės šalis: Rusija

Sibiro miškinė katė yra nacionalinė Rusijos katė. Ši natūrali veislė gyvuoja Rusijoje šimtus metų. Rašytinė Sibiro kačių istorija siekia net 1000-uosius metus, ir manoma, jos yra daugumos šiuolaikinių ilgaplaukių veislių protėviai. Daug kartų gyveno šaltame Rusijos klimate, todėl išsivystė ištvermingu šios veislės kačių kūnu pasižyminti sandara ir tankus trigubas vandens nepraleidžiantis kailis. XIX a. pradžioje kelios Sibiro katės buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją, bet populiarumu jas nurungė labai gauruotos persų katės. Dabar Jungtinėje Karalystėje susidomėjimas šia veislė vėl didėja.