Your Pet, Our Passion.
Siamo Katė

Siamo Katė

Siamo katės yra vidutinio dydžio, ilgo, lankstaus kūno – jis grakštus ir dailus, nors raumeningas. Kūnas harmoningas ir sportiškas, kojos lieknos, o letenos nedidelės ir ovalios. Žiūrint iš priekio galva primena trikampį, ji smailėja tiesiomis linijomis ir užsibaigia dailiu snukučiu. Ausys didelės ir smailios, pakreiptos taip, kad kontūras sutampa su trikampio linijomis. Akys rytietiškos formos ir įkypos į nosies pusę. Uodega ilga ir smailėjanti, „nelaužyta“. Trumpas, švelnus ir prie kūno prigludęs kailis yra blyškios spalvos, o spalvotos žymės – ryškesnio atspalvio. Spalvotos žymės dengia tik snukio kaukės plotą, ausis, kojas ir uodegą – šios kūno vietos yra vėsesnės. Kačių būna įvairiausių spalvų. Visų spalvų ir raštų kailių kačių akys būna ryškiai ir intensyviai mėlynos.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Siamo kačių triukšmingumas tikriausiai taip pat gerai žinomas, kaip ir klasikinė jų išvaizda. Šios veislės katės paprastai mėgsta bendrauti, yra ekstravertės ir gali būti nepaprastai triukšmingos. Siamo katės reikalauja dėmesio, jos nori būti šeimos narės. Ši katė netinka žmogui, kurio visą dieną nebūna namuose, ji nemėgsta būti viena, todėl vertėtų įsigyti du vienos vados Siamo kačiukus! Siamo katės nepaprastai protingos ir reikalauja užimtumo. Kad turėtų ką veikti, joms reikia parūpinti žaisliukų ir priemonių galąsti nagams, jas galima išmokyti atnešti žaisliukus.

Kilmė

Kilmės šalis: Tailandas (buvęs Siamas)

Siamo katės – viena populiariausių veislinių kačių veislių Jungtinėje Karalystėje, skaičiumi antra po britų trumpaplaukių. Taip pat ji viena lengviausiai atpažįstamų. Siamo katės kilo iš Siamo (dabar Tailandas) ir ši veislė gyvuoja jau šimtus metų. Yra legenda, kad Siamo katės buvo šventos ir saugojo Budos šventyklas. XIX a. devintajame dešimtmetyje Siamo katės atgabentos į Didžiąją Britaniją. Pirmosios Siamo katės buvo su klasikinėmis rudomis žymėmis, o kūnas – šiltos kreminės spalvos, tačiau Vakaruose pagal veisimo programą veislininkai panaudojo kitų veislių kates ir išvedė daugiau spalvų. Pirmosios Siamo katės buvo žvairos ir „laužytomis“ uodegomis, bet šiandien tai laikoma dideliu trūkumu.

Sveikata

Mityba

Priežiūra