Your Pet, Our Passion.
Savanos Katė

Savanos Katė

Savanos veislės katės aukštos, lieknomis ilgomis kojomis, tačiau galutinis dydis taip pat gali priklausyti nuo konkrečios atžalos artumo pirmajai sukryžmintųjų kartai – pirmosios kartos katės gan didelės. Savanos veislės kačių patinai dažniausiai didesni už pateles. Savanos hibridų genetiką veikia atsitiktinumo veiksniai, todėl katės gali būti labai skirtingo dydžio, net vienoje vadoje. Pavienių savanos kačių išvaizda labai priklauso nuo kartos. Jos dažniausiai būna dėmėtos, bet taip pat gali būti klasikinių arba marmurinių raštų, sniego ir melsvos arba kitų maišytų spalvų. Ausys aukštos, giliais kaušeliais, apvaliais kraštais ir stačios (ausų nugarėlių viduryje yra šviesi juosta, o abipus jos – juodi, tamsiai pilki arba rudi ruožai, todėl atrodo kaip akys), nosis plati, o akys nuleistais vokais. Trumpa uodega yra su juodais žiedais, lygiu juodu galiuku. Akys gali būti žalios, rudos arba auksinės.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Nepriklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Šios katės nėra labai paplitusios, todėl sunku apibendrinti jų charakterio savybes ir pasakyti, ar jos nuspėjamos. Labai daug gali priklausyti nuo jų artumo pirmajai sukryžmintai vadai. Turimais duomenimis, kai kurios būna labai linkusios bendrauti ir yra draugiškos naujiems žmonėms bei kitoms katėms ir šunims, o kitos, pamačiusios nepažįstamąjį, pabėga ir pasislepia arba ima šnypšti ir urgzti. Savanos veislės katės taip pat gali labai aukštai iššokti (8 pėdas) iš stovimos padėties ir greitai mokosi. Ši katė – ne „pradinukams“, ji gana didelė ir stipri, ją aprašant dažnai vartojamas žodis „atkakli“, bet dauguma tokių aprašymų pateikia šių kačių veislininkai, taigi sužinoti ką nors daugiau sudėtinga. Ar ji labai saugos savo teritoriją nuo kitų kačių, jei bus leidžiama į lauką? Ar ji elgsis su vietos laukiniais gyvūnais kaip didelė plėšrūnė? Savanos katės moka čirškėti kaip servalai ir kniaukti, kaip naminės katės, arba skleisti mišrius garsus. Taip pat jos garsiai šnypščia, ir šis garsas skamba grėsmingai.

Kilmė

Kilmės šalis: JAV

Savanos katės gana prieštaringai vertinama veislė. Ši veislė išveista naminę katę sukryžminus su servalu – vidutinio dydžio laukine Afrikos kate didelėmis ausimis. Pirmoji sukryžminta vada vėl veisiama ir atvesti kačiukai vadinami naminiais. Ši veislė pradėta praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje, ją pripažįsta viena iš kačių mėgėjų organizacijų.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Papildoma informacija