Your Pet, Our Passion.
Rusų Melsvoji Katė

Rusų Melsvoji Katė

Rusų melsvosios katės yra vidutinio dydžio arba didelės, dailiu grakščiu kūnu ir ilgomis lieknomis kojomis. Šios katės vaikšto tarsi ant pirštų galiukų. Galva pleišto formos, su aiškiai matomomis ūsų pagalvėlėmis ir didelėmis ausimis. Guvios žalios akys toli viena nuo kitos ir beveik migdolo formos. Kailis dvigubas laibai tankiu poplaukiu ir yra švelnus, trumpas ir minkštas. Rusų melsvųjų kačių kailio tekstūra labai skiriasi nuo visų kitų veislių – tai pats tikriausias veislės rodiklis. Nors šios katės vadinamos rusų melsvosiomis, pasitaiko ir juodos bei baltos spalvų rusų melsvųjų kačių. Populiariausio melsvojo varianto kačių kailis yra aiškios, lygios melsvos spalvos ir žvilga sidabru.

Verta žinoti
  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Tyli katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Rusų melsvosios katės yra tylios ir jautrios, kai kada būna nedrąsios ir santūrios, bet sakoma, kad jos nepaprastai ištikimos pasirinktam žmogui. Jos gali vengti nepažįstamųjų ir neskuba susidraugauti su žmonėmis. Įsikūrusios aplinkoje, kurioje yra mėgstamos, jos mielai žaidžia su žaisliukais ir mėgsta šokinėti, laipioti ir visur bėgioti, jos labai guvios ir eiklios.

Kilmė

Kilmės šalis: Rusija

Rusų melsvosios katės iš pradžių buvo vadinamos Archangelsko katėmis, nes pasakojama, kad į Europą jos atkeliavo laivuose iš Rusijos uosto Archangelsko. Jos taip pat vadinamos ispaniškosiomis katėmis ir Maltos katėmis, ypač JAV, kur pastarasis pavadinimas išliko iki amžiaus pradžios. Tačiau yra tvirtų įrodymų, kad šios katės susijusios su Rusija. Daug kačių panašių spalvų kailiais aptinkama Skandinavijoje, o tankus kailis rodo, kad jos yra šiaurės klimato vietų gyventojos. Mėlyna laikoma būdinga šios veislės spalva, tačiau yra ir juodos ar baltos spalvos rusų melsvųjų kačių. Šios spalvos atsirado per Antrąjį pasaulinį karą, kai kelios likusios rusų melsvosios katės norint išsaugoti skaičių buvo sukryžmintos su britų mėlynosiomis ir Siamo katėmis.

Sveikata

Mityba

Priežiūra