Your Pet, Our Passion.
Skudurinukė

Skudurinukė

Skudurinukės yra didelės, galingos ir įspūdingos katės su išskirtinėmis žymėmis. Tačiau šios katės yra labai romios ir ramios, todėl atrodo kaip suglebusios skudurinės lėlės. Plačios galvos viršugalvis plokščias, ausys toli viena nuo kitos. Sodrios mėlynos akys yra didelės. Kūnas ilgas ir raumeningas, krūtinė plati, kaklas trumpas, o kojos tvirtos. Letenos didelės, apskritos ir su kuokšteliais, o uodega ilga ir gauruota. Skudurinukių kailis švelnus kaip šilkas ir tankus, užauga nuo vidutinio ilgumo iki ilgo, o suaugusios katės apie kaklą ir ant šlaunų turi turėti gaurus. Skudurinukių veislės kačių kailis būna trijų skirtingų raštų, o kiekvienas raštas būna keturių spalvų. Taip pat esama pirštinėtųjų skudurinukių su papildomomis baltomis žymėmis.

Verta žinoti
  • Rami katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Tyli katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Charakteris

Skudurinukė, ko gero, pati romiausia iš visų naminių kačių veislių. Šios katės dažniausiai būna viskuo patenkintos ir nereiklios, jos pakenčia daugumą aplinkybių. Jos yra nepaprastai švelnaus ir romaus būdo, ištikimos ir pasišventusios. Paplitęs įsitikinimas, kad šios katės nejaučia skausmo, – tai visiška netiesa! Jų romumas susijęs su labai patiklia prigimtimi, o ne nejautrumu.

Kilmė

Kilmės šalis: Amerika

Pirmieji kačiukai skudurinukai gimė Kalifornijoje praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Veikiausiai jie gimė susiporavus baltai persų karalienei (patelei) ir Birmos arba Birmos tipo katinui. Paimta ant rankų, ši katė labai atsipalaiduoja ir suglemba tarsi skudurinė lėlė, todėl ir gavo tokį vardą. Kai kas sako, kad šią savybę nulėmė nelaimingas atsitikimas, kurį karalienė patyrė besilaukdama kačiukų, tačiau kačiukai negali genetiškai paveldėti patirto sužeidimo. Labiau tikėtina, kad daugelis kačių taip elgiasi pasitikėdamos savo šeimininkais ir skudurinukės yra ypač patiklių kačių veislė.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Papildoma informacija