Your Pet, Our Passion.
Rytų Ilgaplaukė Katė

Rytų Ilgaplaukė Katė

Rytų ilgaplaukės yra ilgo, lankstaus ir dailaus kaip Siamo katės kūno, galva ir ausys – trikampio pleišto formos. Kailis ilgas ir švelnus kaip šilkas, bet, kadangi neturi vilnų poplaukio, kaip persų katės, ir kailis prisišlieja prie kūno, oficialiai šios katės priskiriamos pusiau ilgaplaukių kategorijai. Uodega yra puošniai papurusi. Šios katės būna įvairiausių spalvų, kailis nuo vientiso iki dulsvo, spalvotais plauko galiukais arba rainas. Visų rytų ilgaplaukių kačių akys būna migdolo formos ir žalios, išskyrus baltas kates – jų akys gali būti žalios ar žydros arba skirtingų spalvų (viena vienos, kita kitos spalvos).

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Šios, kaip ir visos rytų tipo katės, yra guvios ir draugiškos. Šios veislės katės visur kiša nosį ir visada nori viską žinoti. Rytų ilgaplaukės yra labai balsingos katės, jos greitai ima nuobodžiauti, tad jų pramogoms ir žaidimams reikia skirti daug dėmesio. Šios katės trokšta draugijos, ir į tai reikia atsižvelgti, jei didžiąją dalį dienos nebūnate namuose – įsigykite du vados kačiukus, kad jie turėtų draugiją.

Kilmė

Kilmės šalis: Anglija

Rytų ilgaplaukės katės pirmiausia XIX a. buvo atgabentos iš Ankaros (Turkija) ir tai buvo pirmosios ilgaplaukės katės, kurios pasiekė Vakarų Europą. Ši veislė išnyko, kai XX a. pirmojo dešimtmečio pradžioje buvo atgabentos vešlesnio kailio persų katės. Šiuolaikines rytų ilgaplaukes genetiškai atkūrė Jungtinės Karalystės veislininkai sukryžminę Abisinijos kates (dėl ilgaplaukiškumo geno) ir Siamo kates (dėl kūno tipo). Kelios iš autentiškųjų kačių buvo išvežtos į JAV, ten jos buvo veisiamos ir dabar vadinamos turkų angorų katėmis. Rytų ilgaplaukės katės anksčiau buvo vadinamos britų angorų katėmis, bet 2002 m. britų kačių mėgėjai jas pervadino, kad jos nebūtų painiojamos su turkų angoromis. Europoje vientisos spalvos rytų ilgaplaukės žinomos Javos kačių vardu.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Kiti vardai