Your Pet, Our Passion.
Norvegų Miškinė Katė

Norvegų Miškinė Katė

Norvegų miškinė katė yra didesnė už vidutinę katę. Šios veislės gyvūnai dailūs, pusilgio plauko kailiu (vasarą jis būna šiek tiek trumpesnis). Kūnas ilgas, raumeningas ir tvirtai sudėtas, tvirtos kaulų struktūros. Kojos ilgos, o uodega pūkuota. Galva ilga, trikampės formos, tiesaus profilio, ausys aukštai, o jų galiukai su kuokšteliais. Lygus, žvilgus kailis dengia vilnų poplaukį ir neperšlampa. Užsiauginusi kailį katė turi apykaklę, krūtinės karčius bei šlaunų gaurus ir net plaukų kuokštelius tarppirščiuose. Norvegų miškinės katės būna visokių spalvų, išskyrus šokolado bei šviesiai violetinę arba Siamo žymes, tačiau gali turėti bet kokį skaičių baltų žymių ant letenų, krūtinės, pilvo ar snukučio. Akys gali būti bet kokios spalvos.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Tyli katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Norvegų miškinės katės mėgsta žmones ir puikiai jaučiasi žmonių draugijoje. Kai kada jos labai reikalauja švelnumo. Kitąkart jos būna gan savarankiškos. Šios katės įpratusios gyventi lauke ir yra gerai prisitaikiusios klaidžioti ir medžioti lauke, laikomos puikiomis laipiotojomis. Būdamos nepaprastai draugiškos ir žaismingos, jos gali būti puikios draugijos narės. Šios veislės katės auga lėtai ir subręsta ketverių metų.

Kilmė

Kilmės šalis: Skandinavija

Norvegų miškinės katės yra sena veislė, minima senovės skandinavų legendoje, kaip antai katė fėja, ir skandinavų pasakose, kaip antai katė trolė. Manoma, kad ši veislė kilo iš trumpaplaukių kačių, kurios su vikingais atkeliavo iš Didžiosios Britanijos, ir ilgaplaukių kačių, kurias kryžiuočiai atgabeno į Skandinaviją, šioms susiporavus su vietos ūkių ir laukinėmis katėmis. Ši veislė atsirado šaltoje Skandinavijos šiaurėje, todėl šios katės yra gerai prisitaikiusios prie šaltų žiemų, yra tvirtos ir ištvermingos. Geriausias prisitaikymo prie klimato požymis – greitai išdžiūvantis dvigubas kailis, nepraleidžiantis vėjo ir sniego. Ši veislė pirmą kartą pripažinta Norvegijoje 1930 m., o pirmą kartą pasirodė kačių parodoje 1938-aisiais. Norvegų miškinės katės išvežtos iš Norvegijos tik praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje.

Sveikata

Mityba

Priežiūra