Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Meinkūnas

Meinkūnas

Tai didžiausios katės iš visų kačių veislių, jų kūnas stiprus ir raumeningas, o kojos didelės. Snukutis kampuotas, ausys plačios ir aukštos. Kailis ilgas ir tankus, jį sudaro poplaukis, kurį dengia storas žvilgus, neperšlampantis viršutinis kailis. Galvos, kaklo ir pečių plaukai trumpesni, o nugaros, šonų ir uodegos – ilgesni. Papilvės ir šlaunų užpakalinės dalies kailis vešlus ir susivėlęs. Prie ausų pagrindo prasideda gaurai, patinų gaurai būna didesni nei patelių. Uodegos plaukai ilgi ir vilnijantys. Ausų galiukai su kuokšteliais. Letenos taip pat su kuokšteliais, todėl primena sniegbačius. Meinkūnai būna 30 ar daugiau spalvų. Jų akys būna žalios, aukso ar vario spalvos, baltoms katėms būdingos žydros arba skirtingų spalvų akys.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Charakteris

Meinkūnų charakteris meilus, jie labai žaismingi ir draugiški. Jiems patinka žmonių draugija ir jie būna geri augintiniai. Galbūt dėl to, kad nėra kilmingos, šios katės įpratusios miegoti lauke ir dažnai aptinkamos susirangiusios keisčiausiose vietose. Joms patinka gyventi lauke ir medžioti. Meinkūnai moka labai gražiai tyliai „čirškėti“.

Kilmė

Kilmės šalis: Amerika

Meinkūnų kačių protėviai buvo ilgaplaukiai, XIX a. šeštajame dešimtmetyje jūrininkų atgabenti į Amerikos Meino valstiją. Šios katės poravosi su vietos trumpaplaukėmis katėmis. Jų palikuonės buvo didelės, tvirto sudėjimo katės pusilgiu kailiu ir šepetį primenančia uodega, panašia į meškėnų, todėl ir buvo pavadintos meinkūnais (Meino meškėno katėmis). Šios katės užsiaugino storus tankius kailius, kad nesušaltų atšiauriomis Meino žiemomis. Jau XIX a. septintajame dešimtmetyje buvo rengiamos specialios meinkūnų parodos, o šios veislės kates labai pamėgta auginti kaip naminius gyvūnėlius. Į Jungtinę Karalystę meinkūnai pateko XX a. devintajame dešimtmetyje.