Your Pet, Our Passion.
Egipto Mau

Egipto Mau

Egipto mau yra dailios, sportiškos katės su netvarkingai taškuotu kailiu. Egipto mau kačių snukučiams būdinga ypatinga „susirūpinimo“ išraiška. Šį įspūdį sukuria didelės agrastų žalumo akys, tiesiai įsodintos po lygia kakta, tarp lygiagrečių nosies linijų. Egipto katės nėra tokios tvirtos, kaip britų trumpaplaukės katės, bet ir ne tokios laibos, kaip Rytų katės. Egipto mau kačių kailis glotnus ir švelnus kaip šilkas, pasižymi žvilgesiu. Kaktoje matoma būdinga M raidė ir surauktų antakių žymės, sudarančios linijas ant kaktos, besitęsiančias toliau ant sprando. Taškuotas Egipto mau katėms būdingas raštas būna kelių spalvų – tamsesnės žymės išsiskiria šviesiame fone.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Egipto mau katės yra meilios ir žaismingos. Jos laikomos nepaprastai protingomis katėmis, mielai išmoksta visokių gudrybių, vaikščioti su pavadėliu. Šios veislės katės mėgsta veiklą ir dėmesį, taigi būna puikūs šeimos augintiniai. Egipto mau katės aktyvios, todėl joms reikia ko nors, kas jas paskatintų, pavyzdžiui, žaisliukų arba draugų, su kuriais galėtų žaisti, ypač jei jos ilgiau paliekamos vienos.

Kilmė

Kilmės šalis: Egiptas/Italija

Mau egiptietiškai reiškia katė, ši veislė nepaprastai panaši į didingas taškuotas kates, vaizduojamas Egipto mene. Veislė kilusi iš Kaire aptiktos taškuotos katės, kuri, sakoma, 1953 m. buvo rusų kunigaikštytės atvežta į Romą. Italijoje ji veisė daug taškuotų kačiukų, o vėliau persikėlė į Šiaurės Ameriką, ten veisėjai išvedė šiuolaikinę Egipto mau veislę. Sakoma, kad būdingos žymės ant šios katės galvos primena skarabėjų, kuris Senovės Egipte laikytas šventu vabalu. Į Jungtinę Karalystę Egipto mau katės atvežtos tik 1998 m.

Sveikata

Priežiūra